Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Fotokonkurss – Kas ir tavs mīlulis – kaķis vai trusis?!

Šobrīd aktīvi tiek sūtītas kaķu un zaķu fotogrāfijas ar brīnišķīgiem stāstiem fotokonkursam “Kas ir tavs mīlulis –  kaķis vai trusis?!”, kas noslēgsies 31.janvārī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tev ir vēl lieliska iespēja pastāstīt un parādīt savu kaķi vai zaķi, kas ikdienu padara daudz piepildītāku un sirsnīgāku.

Fotogrāfijas līdz 31.janvārim sūti uz e-pastu – info@ziemellatvija.lv ar norādi KAĶIS vai TRUSIS.

Lūdzu, e-pastā norādīt informāciju: vārds, uzvārds, tālruņa numurs, mīluļa vārds. Priecāsimies, ka pievienosi nelielu aprakstu vai stāstu par mājdzīvnieku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gaidām fotogrāfijas ŠEIT.

STĀSTI

Līga Čukure – Esmu saimniece diviem adoptētiem un cilvēku pamestiem mīluļiem. Kaķenīte – Minna un runčuks – Pirāts. Vārds Pirāts radās no tā, kad atradu runčuku, tad bija problēmas ar actiņām, bet kopā ar bērniem izārstējām. Minna ir riktīga sieviete – kur gribu tur eju, ko gribu to daru. Savvaļā droši ka būtu grūtības dzīvot, jo abi ir iekšas kaķīši. Bet pa vasaru uz balkona dzīvojas. Vecums abiem tuvu trīs gadiem. Labi baroti un mīlēti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Minna

Arta Kaņepe – Mīlulis Emets. Burvīgs kaķis, kurš dzīvi vada, gāžot podus… krūzes, vāzes, glāzes, lampas un visu ko citu. Ikdienā nemurrā, un, kad reizi gadā pamurrā, uztveram to kā lielu pagodinājumu. Kaķis iet iekšā-ārā pa balkonu 10 reizes dienā…un dažreiz tikpat naktī. Mājinieki Emetu ļoti mīl un izpatīk katrai šī blēņdara iegribai. Ēdienā izvēlīgs, cilvēkus šķiro, bet principā labākais kaķis uz zemeslodes!

Emets

Laura Vāciete – Mūsu kaķenīte Onika ir devusi piekrišanu piedalīties fotokonkursā. Viņa pie mums atceļoja no dzīvnieku mājas Alūksnē ”Astes un Ūsas”. Mēs gan uzskatām, ka no zaķīša viņa pārāk neatšķiras, jo ir tikpat bezbēdīga, rotaļīga un sprigana kā zaķīši.

Onika

Maija Paiķena – Kaķis Dino

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Dino

Aleksandrs Tihomirovs – Kaķis Leo

Leo

Elita Bušmane – Mans mīlulis kaķis Rūsiņš. Mīlīgs un draudzīgs, labprāt nāk sēdēt klēpī un ļauj čubināt punci. Bet tikai tad, kad atnāk pats! Ja es vēlos Rūsiņu paņemt rokās, tad viņš smalkā balstiņā sāk pīkstēt un ar akrobātisku veiklību izlokās no maniem apskāvieniem.

Rūsiņš

Elita Bušmane – Kaķene Mika. Mika ir sīka, smalka dāma ar raksturu.  Pieklājīga – no galda kotletes nezog. Patīk grauzt vadus, īpaši iecienīti ir lādētāji un austiņas. Ja ir sliktā omā, var arī iekost un saskrāpēt, bet labā noskaņojumā parasti guļ man virsū, durot ar savām mazajām ķepiņām man ribās vai vēderā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Mika

Ligita Upīte – Runcis Rūdis. Viņam ļoti patīk visur ieviest kārtību, kārtot drēbes un ir ļoti mīlīgs, patīk gulēt kopā ar saimnieci.

Madara Antēna – Mīluļa vārds – BRICIS. Šis ir mūsu ģimenes karalis, ikdienā saukts arī par Briča kungu. Bricis ir meinkūna un Norvēģijas meža kaķa krustojums. Ārkārtīgi aktīvs, uzstājīgs, mīlestības pilns un katru dienu alkst pēc īpašas uzmanības. Ļoti patīk spēlēt paslēpes. Tāds nu viņš ir – īsts Kungs!

Bricis

Zane Lejniece-Puķe – Fabio. Fabio ir skaists šķirnes runcītis. Šobrīd Fabio ir pilni 6 mēneši, viņam patīk ļoti spēlēties, viņš ir draudzīgs kaķēns ar garu spalvu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Baiba Loce – Labprāt piedalītos zaķa kaķa konkursā. Pievienoju bildi ar savu mīluli kaķi vārdā Poga. Poga mums ir ļoti mīļa kaķene ar savu raksturu un personību. Pogai ir teju 6 gadi. Viņa mums īsi pirms Jāņiem pirms 6 gadiem mūs atrada – pieklīda.

Poga

Maija Reinerte – Miķelis. Kā mūsu mājās nonāca ruducītis? Meitai tuvojās 8 gadu dzimšanas diena un zinājām, ka viņa vēlas kaķēnu, jau laikus sākām meklēt, bet nevarējām atrast, līdz brīdim, kad paziņa pateica, ka pie viņas mājas ir atstāts tikko dzimis kaķēns, uzreiz pateicām ka ņemsim, zinājām, ka būs īstais – mūsējais. Divas nedēļas nodzīvoja mazais pie saimnieces, kas atrada, jo ātrāk par meitas dzimšanas dienu negribējām vēl vest uz mājām, lai ir dāvana un pārsteigums. Pienāca īstā diena un mazais ruducītis brauca uz savām jaunajām mājām, pie jaunās saimniecītes.  Tas bija 29.septembris un par godu šai dienai, Miķeļdienai, “atnāca” arī ruducītim vārds – Miķelis 🙂  un kopš 2022.gada 29.septembra mūsu mājās ir ruds runcītis.

Miķelis

Vineta Gribuška – Greisa. Greisa ir 2 gadus jauna kaķenīte – Nebelunga šķirne. Viņa ir mūsu ģimenes mīlule.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Anda Gudriniece – Bildē redzams Gudrinieku mājas mīlulis – kaķis Kniede. Viņš izceļas citu kaķu vidū ar piedzīvojumu kāri – bieži dodas džungļu ekspedīcijās, vedot līdzi kaimiņkaķi Cukuru un ar apziņu, ka jāsargā sava teritorija. Mēdz aizdzīt no pagalma pat te iemaldījušos suņus. Aste kupla kā palma. Vakaros skaļi murrā.

Kniede

Kristīne Liene Muižniece – Mīluļi – Vinstons, Pūka un Poga. Stāsts par mīluļiem –  Vinstons (kaķu mamma, īsspalvaina pelēkbaltā krāsā) pie mums ieradās 2021.gada novembrī. Nospriedām ka Vinstons ir puisis, tāpēc arī devām šādu vārdu. Vinstons vienmēr bijis smalks savā figūrā. Viss ritēja ikdienišķi, līdz pienāca vasara – pārvākšanās laiks. Pārvācoties uz jauno māju, pēdējā dienā paņēmām arī Vinstonu, kurš pēdējās dienās izskatījās kārtīgāk paēdis. Nonākot galamērķī, Vinstons, protams, nesaprata kas noticis, noslēpās stūrī, kur slēpās veselu diennakti. Kad pienāca nākošās dienas vakars, Vinstons atnāca uz istabu pie manis, iekārtojās un devāmies gulēt. Augustā naktī ap 3.15 pamodos no ņaudēšanas. Atverot acis, sapratu, ka Vinstons ir kļuvis par mammu jeb, citādāk sakot, Vinstons patiesībā nekad nav bijis Vinstons. Piedzima 3 kaķēni (melns, melnbalts un pelēks ar baltu), no kuriem izdzīvoja divi – pelēks ar baltu (pūkainais jeb Pūka), ar melnbalto (Poga). Vēl līdz šim brīdim ģimenīte dzīvo kopā. Janvāra beigās Poga nokļūs pie jaunās ģimenes kura jau tagad ļoti gaida un ir sagatavojusies jaunā kaķīša uzņemšanai. Pūka paliek ar mums, mūsu ģimenē. Vinstons, kura vārds domājams, ka nemainīsies, šobrīd kļuvis par lielu dāmīti, pieņēmusies masā, bet veselīgā ziņā. Nu Vinstons ir lielais kaķis!

Gita Ābele – Peksis. Mīļš, bet ar savu raksturiņu

Peksis

Lāsma Socka – Trusitis Žipčiks. Rudais kaķītis Antons. Un mammas Pūkainīte.

Liāna Klempnere – Kaķis Dobija. Skaistas zilas acis, raksturs tikai par labu viņai. Ēd, guļ vai dauzās pa visu māju. Dzīvojam 1. stāvā, visi garāmgājēji ir viņas draugi, jo caur logu sasveicinās.

Dobija

Sanita Ļevčūna – Kaķis Mince.

Mince

Pārsla Eglīte – Mīlule kaķene Klaudija. Klaudija mums jau ir vairāk kā gadu, paņēmām no patversmes. Viņa ir ļoti mīļa, dažreiz palaidne. Katru rītu viņa ir kā modinātājs, 5:50 no rīta pamodina.

Karolina Iļjina – Stāsts par Melni. Es dzīvoju audžuģimenē, kurai izveidots mini exsotisko putnu zoo dārzs. Man radās doma, ka putnus varētu pieskatīt tieši melns kaķis. Lai gan citi saka, ka melns kaķis nes nelaimi, es gribu apgalvot pretējo. Man uzdāvinātais Melnis ģimenē ienes gan jautrību, gan nekārtību, gan uzmanību, gan rūpes. Es viņu mācu sadzīvot ar putniem (paipalām, pāviem, strausiem). Kustīgu putnu vērošana Melnim padodas grūti. Viņš metas viņu apskaušanā, ķeršanā, baidīšanā. Man tas iemāca pacietību, mīlestību, gudrību, laimi un prieku. Melnis ir zinātkārs, tīrīgs (bieži mazgājas) nekad nepārskrien pāri ceļam, bet, kad gadās kāda ceļā, tad vienmēr nes veiksmi. Pavada katru rītu mani uz skolu, diena veiksmīga, bet, kad rīta cēlienu noguļ, man vienmēr gadās kāda ķibele. Tāpēc uzskatu, ka melnam kaķim būtu jābūt katrā mājā. Es vēlētos iegādāties baltu kaķi un salīdzināt. Ceru, ka mana vēlēšanās piepildīsies. Tad es jūsu laikrakstam “Ziemeļlatvija” atsūtīšu savu pētījumu, kādas krāsas kaķis ir jālolo mājās. Savu Melni fotografēju bieži, lai noteiktu viņa raksturu un redzētu, kā viņš izaug. Labprāt dalīšos ar sava Melņa fotogrāfijām. Lai katram JUMS melns kaķis nes tikai veiksmi!

Valentīna Geka – Zaķis Didzis. Vai dzīvnieku var dāvināt? Tas ir nopietns jautājums, bet Didzis mūsu ģimenē ieradās kā dāvana dēla 12.klases izlaidumā no draugiem. Jau redzot draugus ar būri rokās, garastāvoklis nokritās līdz nullei. Kā tā? Dzīvnieks – tā ir atbildība! Tā nav grāmata, nav ziedu pušķis vai balons… Taču Didzis tā nedomāja, jo zināja, ka ir ticis labās rokās!

Kristīne Liepiņa – Mīlulis – Rūdis. Mūsu Rūdis ir ēdelīgs un mīlīgs ģimenes draugs. Rūdis izvēlējās mūs, nomainot dzīvesvietu, par kuru nezinājām ne mēs, ne iepriekšējā saimniece. Bet, ja tā nopietni, mēs dzīvojam pie viņa.

Rūdis

Katrīna Veigule

Sintija Miķelsone – Kaķu dāma Simba, 2 gadi. Ziņkārīga, bet uzmanīga. Īsts mājas kaķis, ārā iziet nepatīk, tāpēc putnus, kaķus un citus zvērus labāk vēros pa logu. Saķemmēt kažoku, paspēlēties – tas der!

Simba

Inga Romuša – Runcītis Fēlikss. Šis ir viens no mūsu trīs kaķu ģimenītes – runcītis Fēlikss, kurš ir kļuvis par spēcīgu, aktīvu un zinātkāru kaķi, jo, kad viņš piedzima, bija ļoti maziņš salīdzinājumā ar brāļiem un māsām, šķita, ka neizdzīvos, jo nebija spēciņa tikt līdz mātes pienam, bet viņš nepadevās un tagad priecē mūs katru dienu, pat ar saviem nedarbiem.

Fēlikss

Izabella Īva Jansone – Kaķis Hugo

Hugo

Laikraksta “Ziemeļlatvija” kaķi un zaķi – Darbinieki arī vēlējās pastāstīt par saviem minčiem, bet tas ir ārpus konkursa.

Ingūna Johansone – Skārleta. Labi atceros to dienu, kad manā dzīvē atnāca šis mīļuma un laimes sajūtas nesējs – Skārleta. Tieši pirms desmit gadiem manas dzīves vismelnākajā posmā, kad šķita nekad vairs mūža nespēšu justies laimīga un priecīga laimes sajūtu nemanāmi  sirdī ienesa uz ielas izmests kaķis. Šajos 10 gados nav bijusi diena, kad neiedomātos – kāda laime un cik neizsakāmi mīļa man ir Skārletiņa. Jā, mana glābēja, kaut no malas izskatās, ka es viņu izglābu, atstiepjot mājās. Uztveru viņu kā bērniņu, loloju un uzpasēju, kaut, skaitot kaķa un cilvēka gadus, sanāk, ka esam jau vienaudzes. Kaķītei ir vairs tik viens ilknītis, un tas man ir signāls – gadi iet. Tā mēs te dzīvojam, es gādāju par Skārletiņu un viņa par mani. Un, pieminot šo notikumu, dalos savā kaķapsēstībā, kas man skaitās – kaķmīlestība ar jums.

Līga Orleana

Melnbaltais – Tincis. Sākumā domājām, ka ir Tince, bet beigās sanāca Tincis. Kārtīgs savas sētas sargs, kontrolē situāciju pagalmā, ja nepieciešams, tad svešiniekus mazliet paplucina, lai tie pazūd no teritorijas. Papaijāt var precīzi trīs reizes, pēc tam seko kodiens vai skrāpējums. Ļoti labs darbinieks, ķer ne tikai peles, bet arī čūskas.

Tincis

Tumšā – Pūciņa jeb Elza. Tā kā bija domstarpības par vārdu, tas kaķene tika pie diviem vārdiem.  Īsta karaliene, kārtīga un ļoti laba medniece. Visas trofejas tiek atrādītas un noliktas pie durvīm. Ir galvenā sētā, pārējiem zvēriem ir jārespektē viņa.

Pūciņa jeb Elza

Krāsainā – Kamene. Skaistām būtnēm pieder pasaule. Mūsdienu jaunatne – galvenais, smuki izskatīties un iepozēt kādam. Principā ikdienā īsti neko nedara, tikai draiskojas un kaitina apkārtējos.

Inga Karpova – Runcis Magone. Piča brokasto. Pušī.

Ilze Fedotova

Saimniece: Viktorija. Kaķis: Minkusa. Kaķenīte-murrātāja. Tiklīdz saņem uzmanību no cilvēka, tā ieslēdzas “dzirnaviņas”. Minkusai patīk vērot pa logu putniņus barotavā. Ja tiek no istabas ārā, tad gan putnus iztrenkā. Cik zināms saimniekiem, neviens putns vēl nagos nav ticis, toties lauka peles gan.

Minkusa

Bubū. Patīk uzturēties laukā, mērcēt ķepas peļķēs un vērot, kā tek ūdens (krānā, grāvī). Labprāt dodas uz piemājas mežu, kāpt kokos un vērot norises dabā. Mīļākā nodarbe-atlaisties dīvānā un izstiept ķepas – gari, gari, cik vien tas ir iespējams.

Bubū

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.