Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Dzīvokļa remonts: 4 padomi labam rezultātam

Lai dzīvokļa remonts noritētu pēc plāna un izdotos, kā cerēts, tam ir rūpīgi jāsagatavojas. Arī remonta laikā jāņem vērā vairākas nianses, kas ļaus sasniegt vēlamo rezultātu. Raksta turpinājumā padomi, kas noderēs, ja plānojat veikt remontu mājoklī.

Remonta plāns

Ir jāsāk, protams, ar plānošanu. Vispirms ir jāizlemj, kāda apmēra remonts vajadzīgs – kosmētiskais vai kapitālais remonts? Kad atbilde uz šo jautājumu ir skaidra, būs vieglāk plānot tālāko remonta gaitu.

Remonta gaita

Nākamais punkts, kas jāizplāno, ir remonta gaita. Pierakstiet plānotos darbus un secību, kādā tos veiksiet, laika posmu, kādā katru no darbiem plānojat paveikt, darbam nepieciešamos instrumentus un materiālus.

Budžets

Svarīgs faktors, kas ietekmē remonta gaitu un bieži vien – arī darāmo darbu sarakstu – ir finansiālās iespējas. Nosakiet remonta budžetu un sastādiet remontdarbu tāmi, lai saprastu, vai varēsiet iekļauties noteiktā budžetā. Tas palīdzēs izvairīties no nepatīkamiem pārsteigumiem vēlāk. Ir svarīgi atcerēties, ka neparedzēti izdevumi ir daļa no ikviena remonta, tādēļ šim nolūkam ieteicams atvēlēt vismaz 10 % no plānotā budžeta.

Ja tomēr, veicot aprēķinus, nākas secināt, ka ar pieejamiem naudas līdzekļiem visam nepietiks, var noderēt kredīts remontam no Sefinance.lv. Tā ir iespēja saņemt visu nepieciešamo summu uzreiz un neatlikt darbus, aizdevuma atmaksu veicot vēlāk – ilgākā laika posmā. Pirms kredīta noformēšanas svarīgi izvērtēt savu maksātspēju.

Uzticēt meistaram vai darīt pašam?

Vēl viens svarīgs jautājums – remontu veiksiet paši vai uzticēsiet speciālistam? Atbilde atkarīga no veicamo darbu saraksta, zināšanām, prasmēm un, protams, arī laika, ko varat veltīt šim darbam.

Ja izvēlaties vismaz daļu no darbiem uzticēt meistaram, ieplānojiet to laicīgi, lai paspētu atrast labu speciālistu. Prasmīgi meistari ir ļoti pieprasīti, tādēļ jāsarunā labu laiku pirms plānotā remonta.

Protams, arī šajā ziņā daudz kas atkarīgs no remontam atvēlētā budžeta. Ir virkne vienkāršu darbu, ko var darīt paši, piemēram, noplēst vecās tapetes vai salikt jaunās mēbeles, tādā veidā samazinot kopējās remonta izmaksas. Sarežģītus un specifiskus darbus gan labāk uzticēt speciālistam.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.