Pagājušo ceturtdien sākās Vijciema svētki, kas bija veltīti pagasta 790. jubilejai un ilga četras dienas.
Pagasta tautas nama vadītāja Vita Bērziņa stāsta, ka viss sākās ar tirgu. “Uz to bija sanākuši gan vietējie, gan no citurienes sabraukušie ražotāji un tirgotāji. Tā kā svētdien bija arī kapusvētki, tad tirgū netrūka ne puķu, ne balles kleitu dāmām, kurās svinēt svētkus,” saka V. Bērziņa.
Svētki sākasar pasākumu bērniem Pirmais svētku pasākums bija domāts bērniem, un tas norisinājās Vijas upē. Karstais laiks vilināt vilināja uz vizināšanos bumbā upes viļņos. Bērni stāvēja rindā, lai sagaidītu to brīdi. Kad visi bija izbaudījuši, ko nozīmē peldēt kā burbulim, savus trikus rādīja klauns, kura lomā iejutās smilteniete Maija Jančevska. Viņa rādīja bērniem, kā uzburt teātri. Vispirms klauns lika bērniem kaut ko skaitīt, tēlot un pēkšņi visi atjēdzās, ka teātris ir kā no gaisa nokritis. To pašu klauns demonstrēja, parādot, kā uzburt deju priekšnesumus.Pēc tam vakarpusē netālu no tilta pār Viju vijciemieši no līdzi atnestajiem ziediem sāka veidot jubilejas gada skaitli – 790. “Šādu darbu veicam jau otro gadu. Tie, kuri bija piedalījušies arī pērn, zināja ieteikt, ka ik pa laikam jāatkāpjas, lai redzētu, kā viss izskatās no attāluma, un tikai tad iznāk skaisti,” norāda V. Bērziņa.
Vēstuli nākotnei “raksta” ar kokiemSestdien svētki sākās ar koku stādīšanu. Kā saka V. Bērziņa, tā bija ziņa nākotnei. Lai nākamā paaudze redzētu iestādītos kokus un apzinātos, kā te dzīvojuši viņu priekšteči. “Šim mērķim esam uzrakstījuši projektu, lai ar kokiem apstādītu Vijas krastu. Vēl pirms svētkiem pie pagasta pārvaldes iedēstījām košumkrūmus un gobas, bet svētku dienā – trīs sarkanās kļavas, lai nākamajām paaudzēm ciemats būtu glīts un skaistiem kokiem bagāts,” stāsta V. Bērziņa. Koku stādīšanā piedalījās gan vietējie iedzīvotāji, gan arī tie, kuri kādreiz te dzīvojuši un tagad atbraukuši piedalīties pagasta svētkos un kapusvētkos.Pēc tam tautas namā notika dziedošās Baumaņu ģimenes koncerts. Savukārt pēc koncerta paši vietējie pašdarbnieki ciemata autoostā spēlēja teātra izrādi “Dūdene zin”. “Tā kā lugas galvenā varone ir sētniece, mūsu amatierteātra aktieri nolēma to spēlēt īstā vidē. Autoostu izgaismoja prožektori, un šķiet, ka viss iznāca daudz labāk nekā uz skatuves tautas namā. Skatītāji bija sanākuši visapkārt, viņu atsaucība bija liela,” atceras V. Bērziņa.Arī ballē spēlēja vietējā grupa – “Četras tūres”, bet pārtraukumos dalībniekus izklaidēja Valmieras eksotisko deju grupa. Pusnaktī notika salūts. “Tāds Vijciemā bija pirmo reizi. Pārvalde salūtu dāvāja saviem iedzīvotājiem. Tas bija kā literārs darbs – ar ievadu, attīstību, bet nobeigumā ar kulmināciju un izskaņu,” saka V. Bērziņa.Svētdien baznīcā par godu pagasta jubilejai un baznīcas 160. gadadienai notika koncerts. Uzstājās Valkas vīru vokālais ansamblis un jauktais koris “Norise” no Rīgas. Tā četras dienas dažādās aktivitātēs aizritēja kā nemanot.
Svētkus svin ar vērienu
00:00
05.08.2014
36