Pirmdiena, 11. maijs
Maija, Paija
weather-icon
+9° C, vējš 0.45 m/s, DR vēja virziens
ZiemelLatvija.lv bloku ikona

Saulgriežus svin latviskā gaisotnē

Strenču novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Ginta Gailīte informē, ka sestdien, 19. decembrī, pulksten 16 Jērcēnmuižā sāksies Ziemas saulgriežu svinības.
Jērcēnieši atzīmē tieši šos svētkus, tā turpinot senču tradīcijas.Saulgriežus pie eglītes ieskandinās ansamblis “Ēveles meitenes”, bet Gulbenes Tautas lietišķās mākslas studija “Sagša” Mednieku namā piedāvās savus darbus. Dziesmas, senās paražas un tradīcijas atgādinās vietējā fokloras kopa “Mežābele”, savukārt latviskus ēdienus varēs nobaudīt Mednieku krodziņā “Pie Jāņa”. To, kādus dzērienus lieto paši rūķi, rādīs biedrība “Šūpolēs”, piedāvājot Rūķu virtuves dzērienus. Notiks arī gadskārtējā Laimes monētas kalšana. Tās vienā pusē ir kāda no latvju zīmēm, bet otrā – Strenču novada ģerbonis. Šogad ir izvēlēta Ūsiņa zīme. 

ZiemelLatvija.lv bloku ikona Komentāri

ZiemelLatvija.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.