Svētdiena, 10. maijs
Maija, Paija
weather-icon
+10° C, vējš 2.47 m/s, A vēja virziens
ZiemelLatvija.lv bloku ikona

Sakārto attiecības un veido pilntiesīgu ģimeni

Valkas novada Dzimtsarakstu nodaļa jau trešo gadu rīkoja nu jau tradicionālo akciju – bezmaksas svinīgo laulību ceremoniju par godu Starptautiskajai ģimenes dienai.
“Uzskatu, ka šis ir vajadzīgs un nozīmīgs pasākums. Bija prieks, ka, atsaucoties uz šo uzaicinājumu, vairāki pāri sakārtoja jeb legalizēja savas attiecības,” teic Valkas novada domes Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Māra Zeltiņa.
Jau ilgi dzīvo kopāŠajā akcijā jaunajiem pāriem nebija jāmaksā par svinīgo ceremoniju, tikai valsts nodeva – 14 eiro. Pērn šo iespēju izmantoja astoņi jauni, skaisti pāri, jau īstas ģimenītes ar esošiem un gaidāmiem bērniņiem. Šogad laulību reģistrācijai šajā īpašajā dienā bija pieteikušies pieci pāri, lielākoties tādi, kas jau ilgi ir kopā, daži pat ar pieaugušiem bērniem, turklāt visi no Valkas novada. Valkas novada dome jaunās ģimenes sveica ar dāvanu kartēm 25 eiro vērtībā. Šo akciju paredzēts atkārtot arī nākamgad 16. maijā. Aicinātas pieteikties visas ģimenes, kuras vēlas sakārtot savas attiecības.
Kad draudzība pāraug mīlestībā“Ziemeļlatvijai” par savu ģimeni piekrita pastāstīt valcēniete Evita Kārkliņa, kura reģistrēja laulību ar Aldi Putniņu. “Šim notikumam briedām ilgi, gandrīz sešus gadus. Pieteicās bērniņš, viņam jūlijā būs divi gadiņi. Nolēmām, ka pienācis laiks sakārtot attiecības līdz galam, saņemot laulības apliecību, lai mums būtu īsta ģimene. Patīkami, ka Valkas Dzimtsarakstu nodaļa radīja iespēju sarakstīties tikai par valsts nodevu,” pauž Evita.Viņu ģimenē aug trīs bērni. No pirmās laulības Evitai ir divas meitas. Vecākajai meitai Ērģemes pamatskolas 9. klases skolniecei Dainai būs izlaidums. Viņa turpinās mācības Valkas ģimnāzijā. Vidējā meitiņa Linda beigs 7. klasi Tagad klāt nācis dēliņš Māris, kurš Valkā apmeklē bērnudārzu.Ar Aldi Evita iepazinās sen Ērģemes pagastā. Tas bija tikai paziņu līmenī. Pēc izšķiršanās ar pirmo vīru Aldis Evitai daudz palīdzēja, lai pārvāktos no laukiem uz pilsētu, dzīvokļa iekārtošanas un daudzos citos darbos. Pamazām abi saprata, ka palīdzība un draudzība pārauga centienos veidot ģimeni.Jautāta, kādus svētkus ģimene svin kopā, Evita atbildēja, ka noteikti visus latviskos un tradicionālos – Ziemassvētkus, Lieldienas, Jāņus. Bērniem allaž svinētas jubilejas. Paši cenšas atzīmēt tikai apaļos gadus. Turpmāk, iespējams, ģimene vēlēsies svinēt savu kāzu jubilejas.

ZiemelLatvija.lv bloku ikona Komentāri

ZiemelLatvija.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.