Sestdiena, 9. maijs
Klāvs, Einārs, Ervīns
weather-icon
+11° C, vējš 3.13 m/s, A-DA vēja virziens
ZiemelLatvija.lv bloku ikona

Rosina ievērot īslaicīgās reklāmas izvietošanas noteikumus

Smiltenes pilsētas ainava ieguvusi trīs jaunus vaibstus. Iedzīvotāju ērtībām dzīvākajās pilsētas vietās izvietoti glīti afišu stabi.

Smiltenes pilsētas ainava ieguvusi trīs jaunus vaibstus. Iedzīvotāju ērtībām dzīvākajās pilsētas vietās izvietoti glīti afišu stabi.
“Šobrīd Smiltenē ir uzstādīti trīs afišu stabi. Viens no tiem tapis ar Hipotēku bankas atbalstu, pārējos finansējusi Smiltenes pilsētas pašvaldība,” informē domes ainavu arhitekte un afišu staba dizaina autore Laima Šmite.
Šobrīd pilnībā pabeigti divi stabi. Viens novietots autostāvvietas malā iepretim Baznīcas laukuma 11. namam, otrs — Daugavas un Krāsotāju ielas krustojumā. Trešā staba izbūve pie Rīgas ielas 5. nama vēl turpinājas.
Lai nerastos nepatīkami pārpratumi, potenciālajiem reklāmu izvietotājiem turpmāk būs jāievēro virkne noteikumu. “Afišu un citas īslaicīgās reklāmas izvietošana uz afišu stabiem notiks saskaņā ar Smiltenes pilsētas domes saistošajiem noteikumiem “Par reklāmu, izkārtņu, sludinājumu un citu informatīvo materiālu izvietošanu publiskās vietās Smiltenes pilsētas teritorijā”,” paskaidro L. Šmite. Jāuzsver, ka uz afišu stabiem privātsludinājumu jeb mazo lapiņu izvietošana ir aizliegta! Šobrīd domes speciālisti risina jautājumu par privātsludinājuma stenda izveidošanu. Privātsludinājumu eksponēšana uz sludinājuma stenda līdz A4 formātam plānota bez maksas.
Saistošie noteikumi paredz, ka tiesības izvietot īslaicīgo reklāmu uz afišu stabiem ir fiziskām un juridiskām personām, kuras iesniegušas domes ainavu arhitektei iesniegumu un samaksājušas pašvaldības nodevu.
Pēc saskaņojuma veikšanas pie Smiltenes domes ainavu arhitektes par reklāmas izvietošanu un uzturēšanu atbildēs kultūras un sporta centra norīkots darbinieks. “Pēc īslaicīgās reklāmas saskaņošanas un nodevas samaksāšanas reklāmu uz afišu stabiem izvieto kultūras un sporta centra darbinieks,” paskaidro L. Šmite.
Afišu un sludinājumu izvietošanas pašvaldības nodeva uz afišu stabiem ar eksponēšanas laiku līdz 14 dienām noteikta: afišām līdz vienam kvadrātmetram — 1,50 latu, lielākām par kvadrātmetru — 2,50 latu, sludinājumam līdz vienam kvadrātmetram — lats par eksemplāru.
Pašvaldības nodeva nebūs jāmaksā labdarības akciju reklāmām, kā arī organizāciju un uzņēmumu reklāmām, kas nodarbojas ar tautas daiļamatniecības izstrādājumu izgatavošanu, realizāciju un reklāmu.
Ar nodevu nebūs aplikta arī Smiltenes domes un tai pakļauto iestāžu rīkoto pasākumu reklāma un informācija par tiem, tai skaitā dažādu akciju un svētku noformējums.
Jāatgādina, ka par patvaļīgu reklāmas izvietošanu, kā arī par tās izvietošanu, nesamaksājot nodevu, būs jāmaksā sods — 50 latu.

ZiemelLatvija.lv bloku ikona Komentāri

ZiemelLatvija.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.