Smiltenes autosportisti no Priekules, kur notika Latvijas čempionāta trešais sacensību posms, atgriežas ar divām uzvarām.
Smiltenes autosportisti no Priekules, kur notika Latvijas čempionāta trešais sacensību posms, atgriežas ar divām uzvarām.
“Sestdien Priekulē norisinājās Latvijas čempionāta autokrosā vieglajām automašīnām un bagijiem trešais posms,” informē tehniskā sporta kluba “Smiltene” valdes priekšsēdētājs Vairis Tralla. Smilteni sacensībās pārstāvēja trīs sportisti. 1600 kubikcentimetru klasē startēja Raimonds Tiltiņš, 2000 Super klasē — Jānis Aleksejevs, Hobby klasē — Edgars Tralla.
Visveiksmīgākais starts no mūsējiem bija Raimondam, kurš Priekulē beidzot tika pie šā čempionāta pirmās uzvaras. Tagad viņam ir visas iespējas cīnīties par trešo čempiona titulu.
Kopvērtējumā 50 punktu ir Andrim Kuļikovskim, kurš Priekulē bija ceturtais. R. Tiltiņam — 43 punkti.
J. Aleksejevam 2000 Super klasē pirmajā priekšbraucienā — ceturtā vieta, otrajā — trešā vieta. A finālā Jānis startā izrāvās otrajā vietā, bet tad sekoja masveida avārija, kurā iekļuva divas trešdaļas fināldesmitnieka braucēju. Avarēja arī čempiontitula favorīti Uģis Pauriņš, Artis Riekstiņš un Kaspars Bloms. Pēc sadursmes J. Aleksejevs ar spēcīgi sadauzītu automašīnu vēl veica vienu apli, pēc kura izstājās. Kāda konkurenta automašīna bija devusi spēcīgu belzienu pa Jāņa auto kreiso pusi tieši durvju rajonā, tāpēc trieciens nebija gājis secen arī sportistam.
V. Tralla sazinājies ar autosportista tēti, kurš paskaidrojis, ka šobrīd Jānim nekādu veselības problēmu nav un viņš gatavojas šajās brīvdienās doties uz sacensībām Igaunijā. Līdz tam vēl jāpaspēj savest kārtībā sporta automašīnu cīņā iegūtie defekti.
Trešais smiltenietis — Edgars Tralla — sacensībās piedalījās Hoby klasē, kur izcīnīja trešo vietu. Šajā klasē, izraisot vairāku dalībnieku neapmierinātību, devās arī “Ogres servisa centrā” tapušie sporta autiņi “Smart – Roadstar” un “Ford Puma”, ar kuriem čempionāta sacensībās startē brāļi Dambji. Hoby klasē trasē devās mehāniķi, no kuriem viens pamanījās smartu iznīcināt, tādējādi pavērdams iespēju uz pjedestāla kāpt diviem “parasto” automašīnu braucējiem. Viens no viņiem bija Edgars.
Nākamās sacensības, kurās trasē dosies visi trīs smiltenieši, notiks 24. un 25. septembrī Igaunijā, Elvā, kur risināsies FIA NEZ Ziemeļeiropas zonas autokrosa sacensību noslēdzošais, piektais posms.