Informē igauņu laikraksta “Lõuna-Eesti Postimees” reportieris Tīts Loims.
Valgā, Pērnavas (Pärnu) ielā, atvērta jauna kafejnīca “Natali”. Īpašnieki ir precēts pāris no Ukrainas, kuri tikai četrus gadus dzīvo Igaunijā.
Lauksaimnieks no Valgas reģiona Kaupo Kutsars vairākus gadus ir kritizējis Igaunijas pārtikas zīmi ‒ Igaunijas karogs aplī – ar kuru tiek marķēti vietējie gaļas produkti, lai norādītu uz nacionālo mantojumu. Viņš ir pret šīs zīmes izmantošanu, jo uzskata, ka iespējams marķēt ar šo zīmi arī ārvalstu izcelsmes gaļu un gaļas produktus, ja iepakošana norit Igaunijā. Pēc kādas intervijas, kurā lauksaimnieks asi kritizējis šīs zīmes izmantošanu un apvainojis Igaunijas Pārtikas ražotāju asociācijas vadītāju Sirji Potisepu, pret viņu tika ierosināta lieta. Pēc tiesas sēdes Kaupo Kutsars atzina, ka ir gatavs publiski atvainoties, ja asociācija sedz viņa advokāta izmaksas.
Uzņēmums “Rang-Sells”, kurš atbild par atkritumu izvešanu Valgā, savu ofisu pārcēlis no Valgas pilsētas centra uz izgāztuvi pilsētas nomalē, nekurienes vidū (Võru 109C). Pagasta pārvalde uzskata, ka šādas izmaiņas apgrūtinās vecāka gadagājuma iedzīvotāju iespējas apmeklēt uzņēmuma biroju. Firmas vadība apgalvo, ka pirms pārvākšanās lēmums tika apspriests, ņemot vērā dažādas apmeklētāju grupas, un atzina, ka birojs tiek apmeklēts ļoti reti, jo lielākā daļa klientu visu nepieciešamo veic internetā.
Trešdien dīķī pie Leuna (Lõuna) un Saviaugu ielu krustojuma pamanīta iestrēgusi pamesta automašīna LADA Niva.
Igaunijā plānots būvēt modernus sociālos namus maznodrošinātajiem. Celtniecība šobrīd ir idejas līmenī, bet divus plānots celt Valgā. Katrā izmitinās 70‒80 cilvēku. Šo namu provizoriskās izmaksas ir 3,6 miljoni eiro.