Ir teiciens – dāvinātam zirgam zobos neskatās, taču šoreiz šis laikam nederēs kā mierinājums laikraksta abonētājiem, kuriem nepatīk kalendārs, ko ik gadu redakcija dāvina.
Jā, neliekuļošu, arī redakcijā mums nepatīk. Esam vīlušies un sarūgtināti, jo īpaši tāpēc, ka dzirdam dusmīgas, kritiskas un naidīgas piezīmes no tiem, kurus vēlējāmies iepriecināt, bet tā vietā esam nokaitinājuši. Vienīgais mierinājums neapmierinātajiem varētu būt tas, ka kalendārs abonentiem ir bez maksas, tā ir mūsu dāvana. Tam nav nekādas saistības ar laikraksta cenu. To necelt vienkārši nebija iespējams, jo visi taču ir pamanījuši, kādā progresijā viss kļūst dārgāks, jo īpaši preces, kas ietekmē produktu pašizmaksu. Tai skaitā laikraksta pašizmaksu (elektrība, degviela, pasts, tipogrāfija, darbaspēks). Varētu jau teikt arī, ja kādam tik traki nepatīk, to var izmest, vai mazums dzīvē gadās, kad kāds uzdāvina nevajadzīgu lietu, nesakām taču dāvinātājam – fui, man nepatīk. Tieši tā arī tagad, bet problēma tā, ka rūgtumu neizmetīsi. Ne jūsējo, ne mūsējo.
Neliekuļošu arī un teikšu godīgi, kalendāra izdošana jau daudzus gadus ir kā karsts kartupelis, spriežam un spriežam, vai varam maz vairs to atļauties, vai maz to mūsdienās visiem vajag. Kalendāru ir tik daudz, un katrs var kaut par dažiem eiro nopirkt, kādu vēlas tieši viņš. Bet allaž nospriežam – kalendāru vajag, cilvēki gaida un būs vīlušies, ja tā nebūs.
Jāteic, ka paši to negatavojam, tāpat kā TV programmu. Nevaram nomazgāties tagad gluži balti, sakot, ka iegādājāmies kaķi maisā, jo to, ka kalendārs būs melnbalts un mazāka formāta, zinājām gan. Veidotāji piedāvāja izvēlēties ko atšķirīgāku, mūsdienīgāku, lai nav kā katru gadu. Reģionālās redakcijas piekrita, jo šis nav tikai “Ziemeļlatvijas”, bet reģionālo laikrakstu kalendārs. Kaut arī bija bažas par melnbalto variantu, šķita – kāpēc ne. Melnbalts kalendārs var būt arī skaists. Diemžēl rezultāts ir tāds, kāds ir, un kalendārs nepatīk arī mums pašiem. Protams, ļoti nepatīkami dzirdēt aizskarošas piezīmes, komentārus. Kā silts saules stariņš iespīd dažu abonentu komentārs, ka viņiem gan tīri labi patīk un tieši tāds mazs formāts der labāk kā lielais. Un būtu neloģiski iedomāties, ka cilvēki, kas kalendāru veidoja, vēlētos izveidot ko pēc iespējas nesmukāku. Bet kritizētāju ir vairāk. Krietni vairāk. Eksperiments neizdevās. Tāds ir verdikts. Nevajadzīgi esam iztērējuši naudu, kas tā jau medijiem nav nekādā pārpilnībā. Ko nu? No kļūdām jāmācās, cita varianta nav. Tieši tāpat, kā jāmāk palūgt piedošanu, ja kādu esam sarūgtinājuši. Un tieši to es daru.