Sestdiena, 9. maijs
Klāvs, Einārs, Ervīns
weather-icon
+9° C, vējš 2.03 m/s, A vēja virziens
ZiemelLatvija.lv bloku ikona

Partiju riesta laiks

Līdz nākamajām Saeimas vēlēšanām palicis gads, tādēļ politisko partiju dzīvē sācies laulību partneru meklēšanas laiks.

Līdz nākamajām Saeimas vēlēšanām palicis gads, tādēļ politisko partiju dzīvē sācies laulību partneru meklēšanas laiks.
Par mīlestību šajās precībās, šķiet, nav vērts runāt, jo gan līgavas, gan līgavaiņi skaidri apzinās, ka noslēgtas tiks vienīgi aprēķina laulības, lai izšķirtos, tiklīdz paspīdēs lielāka izdevība.
Laulības slēdz pat kādreizējie nedraugi. Te jāmin nule notikusī Latvijas pirmās partijas (LPP) saderināšanās ar kādreiz no Saeimas izbalsoto “Latvijas ceļu” (LC). Tie, kuri ik vakaru skatās televizoru, droši vien atceras LPP emocionāli iedarbīgos reklāmas kadrus, kuros mazs bērns stiepj rociņu pēc zemenītēm. Viņa acis raugās žēli, žēli. Nu jau LPP labu laiku atrodas pie varas, bet tās zemenes visi mazuļi tomēr nav ieguvuši. Bērnu audzināšanā un viņu tiesību nodrošināšanā palikušas daudzas tās pašas problēmas, kādas bija agrāk. Izrādās, ar jaunības enerģiju vien nepietiek, lai dzīvi padarītu labāku. Vajag arī pieredzi, bet to LPP cer atrast LC vīros. Kādreiz gan LPP, piedāvājoties par līgavu “Jaunajam laikam”, piekrita, ka iepriekšējā vara ir vecā laika produkts un, ja nu gluži nav pieskaitāma tumsas spēkiem, tad par stagnātisku un savtīgu gan nosaucama. Vēlāk, lai pati kļūtu par ģimenes galvu (lasīt — iegūtu lielāku varu), LPP arī jauno laiku nesējus nosauca par autoritārisma pārstāvjiem un, tēlaini izsakoties, laulības partneriem iegrūda dunci mugurā. Te nu bija mācītāju kristīgā morāle! Pajuka arī “Jaunais laiks”, kura antirepšistu daļa Māra Gulbja vadībā nu domā precēties ar Zaļo un Zemnieku savienību. Tā par apliecinājumiem apvienot pieredzi ar jaunības enerģiju plāno piedāvāt vēl kārdinošākus solījumus, proti, šī apvienība rīkošot akciju, kurā uzklausīšot tautas pārstāvju priekšlikumus par pievienotās vērtības nodokļa samazināšanu un par to, cik jāmaksā benzīnam. Vispirms būšot jautājums, tad — likums. Kur nu vēl kaut ko labāku vēlēties. Žēl vienīgi, ka šīm partijām tas nav izdevies tagad, atrodoties pie varas, jo cenas turpina celties. Algas gan nepalielinās, un nabagi mītiņo Doma laukumā. Savukārt premjers Aigars Kalvītis, kurš nākamgad sola palielināt algas, tagad paziņo, ka tādi mītiņi viņu neietekmē. Te nu bija. Jāatzīst vecā patiesība, ka pirms kāzām daudzi muld par mīlestību.

ZiemelLatvija.lv bloku ikona Komentāri

ZiemelLatvija.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.