Svētdiena, 10. maijs
Maija, Paija
weather-icon
+7° C, vējš 2.35 m/s, ZA vēja virziens
ZiemelLatvija.lv bloku ikona

Parakstīts vēsturisks līgums

Vakar līdz ar trīspusējā līguma parakstīšanu par dvīņupilsētu Valkas un Valgas kopīgā centra izveidi beidzot no iecerēm, runām un papīru kārtošanas varēs ķerties pie reāla darba. Vēl šogad igauņu būvnieki  sāks demontēt bijušo robežkontroles punkta sarkano ķieģeļa ēku Rīgas ielā un bijušo Valkas pilsētas tirgus paviljonu.

Valgas pagasta pārvaldes izsludinātajā konkursā par iespēju veikt būvdarbus pieteicās divas būvkopmānijas, abas no Igaunijas. Visizdevīgākais piedāvājums, kas apmierināja abas kaimiņu pašvaldības, izrādījās akciju sabiedrībai “TREV-2 Grupp”. Būvkompānijas vadītājs Svens Pertens cer uz veiksmīgu projekta darbu realizēšanu. Būvniekiem jau ir iegūta pieredze Latvijā, šogad būvējot valsts nozīmes un arī meža ceļus. Pēc pirmo ēku demontāžas Valkas pusē, visticamāk, būvnieki ņems tehnoloģisko pauzi, jo ziemai raksturīgie laika apstākļi varētu ietekmēt plānoto darbu kvalitāti. Darbus atsāks pavasarī. Tam, ka darbus nevajadzētu sasteigt, piekrīt arī Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis. Viņš uzsver, ka šajā projektā svarīgākais nav darbu veikšanas ātrums, bet gan kvalitāte.
“Kopīgajam centram Valkas un Valgas iedzīvotājiem jākalpo desmitiem gadu, tāpēc ir svarīgi strādāt kvalitatīvi,” norāda pašvaldības vadītājs.
“Ziemeļlatvija” atgādina, ka, lai nonāktu līdz trīspusējā līguma parakstīšanai, Valkas novada domei bija jāpārliecina vairāku ministriju ierēdņi, tostarp arī finanšu ministrs Jānis Reirs par šādas ieceres vajadzību. Septembra intervijā ar “Ziemeļlatviju”, V. A. Krauklis vēstīja, ka jau kopš jūlija komunicē ar dažāda ranga valsts amatpersonām un ierēdņiem. Viņš atzina, ka šajā situācijā igauņi bija kā ķīlnieki, jo Latvijā visām pašvaldībām jau vasarā bija beigusies kvota, lai Valsts kasē varētu aizņemties. Tomēr, lai šo starpvalstu projektu uzsāktu īstenot, novada dome saņēma aizdevumu. Projekta kopējās izmaksas mērojamas 5,3 miljonos eiro. Valgas pagasta pašvaldībai projekta īstenošana izmaksā 2,1 miljonu eiro, tai skaitā būvdarbi – 1,9 miljonus eiro. Savukārt Valkas novada domei kopīgā centra izveide izmaksās 3,2 miljonus eiro, tai skaitā būvdarbi – 2,9 miljonus eiro.  
“Ziemeļlatvija” jau rakstīja, ka šī projekta ietvaros paredzēts izbūvēt gājēju  tiltu ar unikālām šūpolēm pāri Varžupītei, centrālo laukumu ar skatuvi un bērnu rotaļu laukumu, gājēju takas gar Varžupīti, netālu no robežas Ramsi ūdensdzirnavām ierīkot kultūras un sporta aktivitāšu centru, kā arī Raiņa/(Sepruse) ielu posmā no Latgales ielas Latvijā līdz Raja ielai Igaunijā pārveidot par gājēju ielu, tādējādi savienojot dvīņu pilsētu centrus.

ZiemelLatvija.lv bloku ikona Komentāri

ZiemelLatvija.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.