Aizvadītajā ceturtdienā,
26. janvārī, pēc nelikumīgi izvietotu medību cilpu atklāšanas kādā mežā Vijciema pagastā policija par nelikumīgām medībām aizturējusi 55 gadus vecu vīrieti. Valsts policija informē, ka saistībā ar notikušo ir uzsākts kriminālprocess.
Ceturtdienas rītā ap pulksten 8, mežā pārbaudot atrastās četras medību cilpas, konstatēts, ka pie tām bija svaigi izbērtas kartupeļu mizas. Cilpas bija veidotas no metāla trosēm. Lai varētu pieķert iespējamo malumednieku, notikuma vietā netālu no šīs vietas likumsargi uzstādīja videonovērošanas kameru. Jau pēc neilga brīža videokamerā tika pamanīts kāds vīrietis, kurš devies pie cilpām. Policija 1961. gadā dzimušo vīrieti aizturēja notikuma vietā. Viņš savu vainu atzinis un paskaidrojis, ka cilpās vēlējies notvert stirnas. Vīrietis nodots Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Valkas iecirkņa darbiniekiem.
Par noziedzīgo nodarījumu ir uzsākts kriminālprocess par aizliegtu vispārbīstamu līdzekļu, metožu, rīku vai paņēmienu izmantošanu medībās. Sods, ko par šādu likumpārkāpumu var piešķirt, ir brīvības atņemšana uz laiku līdz četriem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods.
Valsts policija pateicas ikvienam iedzīvotājam, kas ziņo par nelikumīgām medībām, un aicina arī turpmāk iedzīvotājus nebūt vienaldzīgiem. Ja rodas aizdomas par nelikumīgām medībām vai zveju, policija aicina ziņot Nelikumīgu medību un zvejas apkarošanas vienībai, zvanot uz tālruņa numuru 27892056 vai rakstot uz e-pasta adresi: [email protected].