Līdz 13. jūlijam iespējams piedalīties Latvijas Institūta un televīzijas kanāla “HISTORY” kopīgi rīkotajā aptaujā, lai noskaidrotu, kuras ir desmit Latvijas mūsdienu izcilākās personības kultūrā, politikā, sportā, zinātnē un uzņēmējdarbībā.
Aptaujas anketa pieejama portālā delfi.lv. Rīkotāji ir izveidojuši 100, viņuprāt, mūsdienu izcilāko personību sarakstu, ņemot vērā šo cilvēku devumu konkrētajā nozarē saistībā ar Latvijas tēla pozitīvās atpazīstamības veidošanu pasaulē. Daudzas no šīm personībām iedvesmo un turpinās iedvesmot savus laikabiedrus.
Iekļauts 100 izcilniekosViens no pretendentiem iekļūt labāko sarakstā ir arī Valkā dzimušais zinātnieks un politiķis Andris Buiķis. Vikipēdijā lasāms, ka viņš ir dzimis 1939. gada 15. martā Valkā, taču jau bērnībā ar ģimeni pārcēlies uz Tukuma rajonu. Studējis Latvijas Valsts Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātē skaitļošanas un matemātikas specialitātē. 1992. gadā kļuvis par habilitētu matemātikas doktoru. Pirms pievērsies politikai, strādājis Latvijas Universitātē, kur bijis profesors matemātiskās modelēšanas apakšnozarē, kā arī Matemātikas un informātikas institūta Matemātisko tehnoloģiju laboratorijas vadītājs un vadošais pētnieks. Šobrīd A. Buiķis ir 11. Saeimas deputāts, ievēlēts no partijas “Vienotība”, taču no tās izstājies.
Nozīmīgākā loma – balsotājiemKanāla “HISTORY” sabiedrisko attiecību konsultante Tija Ezeriņa informē, ka, iespējams, aptaujā nav ietverti visi Latvijā izcilākie ļaudis, tāpēc anketā atstāta brīva ailīte, kurā balsotājs var ierakstīt savu favorītu, ja neatrod viņa vārdu sarakstā. Aptaujas rezultātus par 60 procentiem noteiks balsotāji portālā, bet pārējie 40 procenti būs atkarīgi no žūrijas vērtējuma, kas būs balstīts tās locekļu profesionālajā pieredzē. Žūrijā darbosies kanāla “HISTORY” pārstāve Tija Ezeriņa, Augstākās izglītības padomes priekšsēdētājs Jānis Vētra, Latvijas institūta direktore Karina Pētersone, laikraksta “Diena” sporta žurnālists Māris Zembergs un portāla “Delfi” nacionālo un biznesa ziņu redaktors Jānis Bagātais. Viens no aptaujas dalībniekiem laimēs braucienu divām personām uz aizraujošo zinātnes centru “AHHA” Tartu. Balvas izloze norisināsies loterijā 18. jūlijā, un šajā dienā kļūs zināmas arī desmit Latvijas mūsdienu izcilākās personības.
Noteiks 10 izcilākās personības Latvijā
00:00
03.07.2014
72