Arī smilteniešu devums var papildināt pagaidām vien ieceru līmenī esošo tautas mūzikas instrumentu kolekciju Rakstniecības, teātra un mūzikas muzejā Rīgā.
Arī smilteniešu devums var papildināt pagaidām vien ieceru līmenī esošo tautas mūzikas instrumentu kolekciju Rakstniecības, teātra un mūzikas muzejā Rīgā.
Muzeja un valsts aģentūras “Tautas mākslas centrs” speciālisti apceļo Latvijas novadus, uzklausot veco muzikantu dzīves stāstus un meklējot tautas mūzikas instrumentus, kādus spēlējuši muzikanti vai muzikantu kapelas 19. gadsimta beigās vai 20. gadsimtā.
Ekspedīcija pabija arī Smiltenē, kur jau sazinājās ar dažiem vietējiem iedzīvotājiem un informēja viņus par šādas tautas mūzikas instrumentu kolekcijas ieceri.
“Uzklausījām leģendām apvītu stāstu par to, ka Smiltenes baznīcas bēniņos glabājoties seni mūzikas instrumenti, taču neviens īsti nezina, kas tie tādi un kurā vietā atrodami. Ir cerība, ka nākamajā reizē mēs varētu atgriezties Smiltenē, to visu atrast un redzēt savām acīm,” stāsta “Tautas mākslas centra” tautas mūzikas ansambļu speciālists Ilmārs Pumpurs.
Ekspedīciju arī interesē ziņas par savulaik Smiltenes pusē dzīvojošu ermoņiku meistaru Ieviņu, pie kura cilvēki no plašas apkārtnes braukuši remontēt un pirkt ermoņikas.
I. Pumpurs informē, ka iecerētās tautas mūzikas instrumentu kolekcijas iniciatore ir būvniecības firma “Merks”, pateicoties kuras atbalstam, arī notiek šī ekspedīcija.
Ja smilteniešiem vai citiem Valkas rajona iedzīvotājiem ir muzeja kolekcijas veidošanai noderīga informācija vai arī pašiem nevajadzīgi mūzikas instrumenti, viņi lūgti sazināties ar muzeja speciālistiem Gunāru Dālmani (29220359), Inesi Žuni (26547049) vai I. Pumpuru (29138299).