Sestdiena, 9. maijs
Klāvs, Einārs, Ervīns
weather-icon
+11° C, vējš 3.13 m/s, A-DA vēja virziens
ZiemelLatvija.lv bloku ikona

Kārķos sportos uz nebēdu

Pagājušajā ceturtdienā Kārķu iedzīvotāji un viesi pulcējās pagasta sporta zālē, lai iepazītos ar jauno sporta inventāru, kā arī bijušā skolas internāta telpās ierīkoto trenažieru zāli un virtuvi. Par Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) līdzekļiem iegādātais sporta aprīkojums paredzēts gan vietējo iedzīvotāju aktīvai atpūtai, gan arī vasaras sporta nometņu dalībniekiem un tūristiem.

 

Kā atklāšanas pasākumā atzina Kārķu pagasta pārvaldes vadītājs Pēteris Pētersons, iniciatīva par sportiskās dzīves attīstīšanu pagastā nākusi no vietējiem iedzīvotājiem. Balstoties uz kārķēniešu vēlmi aktīvi darboties sportā, arī pieteikts projekts ELFLA. Šobrīd Kārķu iedzīvotāji jau sākuši izrādīt interesi par jaunās trenažieru zāles izmantošanu un nedēļas beigās tā jau uzņēmusi savus pirmos apmeklētājus, “Ziemeļlatvijai” pastāstīja Oskars Veinbergs, kam uzticēta sporta centra pārraudzība. 

Arī pagasta iedzīvotāja Silva Liepiņa plāno aktīvi apmeklēt jauno trenažieru zāli. Viņas darbs saistīts ar ēdiena gatavošanu, tādēļ Silva priecājas par jaunu iespēju, kā tikt vaļā no uzņemtajām kalorijām un uzturēt fizisko formu. Silva ir pārliecināta, ka jauno trenažieru zāli pēc skolas apmeklēšot arī viņas meita.


Būs sportiska dažādība

Kopējās projekta izmaksas bijušas 10 002 eiro, tai skaitā ELFLA sedzis 9 002 eiro jeb 90 % no izlietotās summas, savukārt Valkas novada domes līdzfinansējums bijis 1000 eiro. Par šiem līdzekļiem iegādāts gan jau pieminētais trenažieru zāles aprīkojums, gan jaunas basketbola, volejbola un futbola bumbas, fitnesa un boksa aprīkojums. Projekta ietvaros iegādāta arī sadzīves tehnika virtuvei un virtuves iekārta, ko paredzēts izmantot gan Kārķu skolas mājturības stundām, gan arī nometņu dalībnieku un tūristu vajadzībām.


Ticis arī florbolam

Kārķu skolas direktore Baiba Smane īpaši priecājas par jauniegūto florbola aprīkojumu skolēniem. Kārķu jauniešu florbola komanda tikusi gan pie sporta tērpiem, gan sejas maskām un vārtsarga ekipējuma. “Bērni jau tagad katru dienu prasās uz sporta halli kaut ko padarīt,” centra atklāšanas dienā saka skolas direktore. Līdz šim florbola aprīkojums esot bijis īpaši aktuāls, jo Kārķos šis sporta veids ir ļoti iecienīts gan bērnu gan pieaugušo vidū. Direktore uzskata, ka Kārķu pagasts ir īpašs aktivitāšu ziņā. “Šeit cilvēkiem ir ko darīt,” viņa uzskata.


Volejbolistiem šovasar būs 

kur naksniņot

Jauno virtuves un trenažieru zāles aprīkojumu atzinīgi vērtē arī volejbola kluba “Valka” valdes priekšsēdētājs Kārlis Raudiņš, kurš Kārķu skolā valsts mēroga vasaras volejbola nometnes rīko jau astoņus gadus. Vakarā pēc pēdējā volejbola treniņa sportisti parasti vēl ieturot maltīti, kas sportistu vidū iesaukta par naksniņām, un iepriekšējos gados šim nolūkam tikusi izmantota halles priekšnama telpa skolā. “Ļoti liels pluss ir veļas mašīna un ledusskapis,” uzsver Kārlis Raudiņš. Arī trenažieri lieti noderēšot jauno volejbolistu sportiskās formas attīstīšanai.

Kā uzsver Pēteris Pētersons, jau sākotnēji Kārķu sporta halle tika būvēta ne tikai skolas, bet visa pagasta iedzīvotāju vajadzībām. Pagasta mērķis, attīstot šo projektu, ir nodrošināt kvalitatīvu brīvā laika pavadīšanu ikvienam pagasta iedzīvotājam, kā arī sekmēt iedzīvotāju izvēli, kā dzīves un darba vietu izvēlēties laukus.

ZiemelLatvija.lv bloku ikona Komentāri

ZiemelLatvija.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.