Svētdiena, 10. maijs
Maija, Paija
weather-icon
+11° C, vējš 1.54 m/s, DA vēja virziens
ZiemelLatvija.lv bloku ikona

Kaimiņpilsēta uzņems amatierteātri “Cik Jaudas”

Amatierteātri allaž pratuši pārsteigt skatītājus ar saliedētību, cilvēkmīlestību un arī aktiermākslu. Šoreiz patīkams pārsteigums sagādāts Grundzāles amatierteātra kolektīvam “Cik Jaudas”.

Ceturtdien, 23. augustā, pulksten 19 Valmieras Pilsdrupu estrādē notiks Grundzāles amatierteātra “Cik Jaudas” izrāde “Gaidāmais laiks” jeb zelta laiki “Žagaros”, “Ziemeļlatviju” informē Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciāliste  Līga Tarbuna. Valmierieši izrādījuši iniciatīvu un uzaicinājuši ciemos grundzāliešus.Publikai iepatikās“Cik Jaudas” režisore Dzintra Medne stāsta, ka šovasar kolektīvs ar izrādi viesojies dažādās Latvijas vietās – dalība ņemta Teātra svētkos Matīšos, Pils parka svētkos Cesvainē, pabūts arī Dobelē.Uzaicinājums saistās ar Teātra svētkiem Matīšos. “Amatierteātra kolektīvi spēlēja teātri, savukārt skatītājiem bija jābalso par sev tuvāko. Mēs ieguvām vislielākās skatītāju simpātijas. Arī Strenču Tautas teātra režisors izrādei veltīja atzinīgus vārdus. Pēc šī notikuma saņēmu telefona zvanu ar uzaicinājumu uzstāties Valmierā. Protams, teicu, ka tas vispirms ir jāpārrunā kolektīvā, jo līdz šim Valmierā neesam uzstājušies,” atklāj Dz. Medne.Viņa atzīst, ka pārsteigums bijis liels, arī atbildība. Tomēr ir arī gandarījums, jo pats galvenais māksliniekiem esot publikas novērtējums. Kolektīvā valda pacilājošs noskaņojums. Gatavojoties doties uz Valmieru, Grundzāles amatierteātra režisore saka: “Smiltenes novada gods jāaizstāv un jānes pasaulē.”Grundzāles kultūras nama vadītājai Ingai Rukai ir prieks par “Cik Jaudas” darbību. Viņa kolektīvam velta labākos vārdus. “Ļoti atsaucīgi! Vienmēr ir gatavi gan nopietnām lietām, gan blēņām. Ļoti labi ieiet tēlos ne tikai izrāžu laikā, bet arī citos kultūras un izklaides pasākumos. Kaut arī tas ir amatierteātris, pēdējo gadu laikā aktieri ir auguši meistarības ziņā un strādā ar maksimālu atdevi,” amatierteātri vērtē I. Ruka.Uzzinājām, ka Grundzāles amatierteātra kolektīvam šogad 11. novembrī paliks septiņi gadi. Pirmā režisore bija aktrise Irīna Tomsone, arī nosaukuma ideja pieder viņai. Šobrīd kolektīvā darbojas 13 aktieru vecumā no 25 līdz 81 gadam.Saimniekošana un mīlestībaTeātra izrādes “Gaidāmais laiks” darbība notiek Latvijas pirmās krīzes laikā trīsdesmitajos gados. “Kādas lauku mājas saimnieks, ņemot bankā kredītu jaunas kūts būvei, zaudē savu saimniecību. Māju iegādājas Rīgas ierēdnis – deputāts, kurš no lauku darbiem neko nesaprot, bet bijušo saimnieku un kalpus patur saimniecībā. Savukārt darbu vadīšanu un naudu saimniecības uzturēšanai uztic savai radiniecei. Izrādē būs vērojams, kā jaunajos ap­stākļos attīstīsies saimniekošana un mīlestība,” zina teikt L. Tarbuna.Noslēdzošais pasākumsŠovasar Valmieras Pilsdrupu estrādē regulāri notikušas brīvdabas teātra viesizrādes. Kā stāsta Valmieras pilsētas pašvaldības speciāliste, Grundzāles amatierteātra izrāde “Gaidāmais laiks” jeb zelta laiki “Žagaros” būs noslēdzošais pasākums brīvdabas izrāžu ciklā. Iepriekš ar teātra izrādēm viesojušies Rūjienas novada, Kauguru pagasta un Bauskas novada amatierteātri. Stipra lietus gadījumā izrāde notiks Valmieras Kultūras centrā.

ZiemelLatvija.lv bloku ikona Komentāri

ZiemelLatvija.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.