“Tas mums vēl ir tāls, tāls sapnis,” kaimiņvalstī redzēto un dzirdēto vērtē Valkas rajona nevalstiskās organizācijas valdes pārstāvji.
“Tas mums vēl ir tāls, tāls sapnis,” kaimiņvalstī redzēto un dzirdēto vērtē Valkas rajona nevalstiskās organizācijas valdes pārstāvji.
Biedrības “ATBALSTS cilvēkiem ar īpašām vajadzībām” (ATBALSTS) valdes pārstāvji tikko atgriezušies no pieredzes apmaiņas vizītes Igaunijā. Tur viņiem bija iespēja tikties un uzklausīt Valgas rajona Invalīdu biedrības vadītājus. Viņi iepazīstināja ar savu pieredzi un pastāstīja par iespējām, ko viņu sabiedriskajai organizācijai dod sadarbība ar pašvaldībām.
Tikšanās iesākās ar abu organizāciju prezentāciju. ATBALSTA pārstāvji bija pārsteigti par kaimiņu iespējām, kas organizācijai paver plašu darbības lauku, lai palīdzētu saviem biedriem. “Igauņu kolēģi katrai aktivitātei, piemēram, sporta spēlēm vai kopīgai atpūtas dienai, sadarbībā ar vietējo pašvaldību sagatavo projektu. Kad šis projekts ir uzrakstīts, vietējā pašvaldība īstenošanai sniedz 100 procentu finansiālu atbalstu,” uzzinājusi ATBALSTA valdes priekšsēdētāja Diāna Vītola. Viņa secina, ka Latvijas nevalstiskajām organizācijām līdz tādam sadarbības līmenim vēl tāls ceļš ejams. “Tas mums ir kā sapnis,” vērtē D. Vītola.
Valgas Invalīdu biedrības lietošanā pašvaldība nodevusi veselu namu, kurā savulaik bijis bērnudārzs. Tajā šobrīd ir vairākas zāles, virtuve, plašas administrācijas un citas telpas. Eiropas Savienības projekta ietvaros šajā namā veikts remonts un visas telpas ir ļoti labā stāvoklī. Pašvaldība biedrībai atmaksā visus komunālos maksājumus, tai skaitā internetu, telefonu un citus.
Kaimiņvalsts invalīdu biedrības struktūra nedaudz atšķiras no mūsējās. Tur dalībnieki sagrupējas pēc veselības problēmām, katrai grupai ir savs atbildīgais un notiek viņus interesējoši pasākumi. Lielākās sanāksmēs vai aktivitātēs piedalās visu grupu pārstāvji.
Draudzības vizītes rezultātā Valkas un Valgas rajona invalīdi rīkos kopīgus pasākumus un tiksies klātienē. ATBALSTA biedri jau saņēmuši uzaicinājumu piedalīties Atpūtas dienā, kuru valdzēnieši organizēs nākamgad 17. jūlijā. Savukārt igauņi uz Latviju dosies augustā, kad mūsējie rīkos tradicionālos sporta svētkus.