Sestdiena, 14. februāris
Valentīns
weather-icon
+-14° C, vējš 0.89 m/s, ZA vēja virziens
ZiemelLatvija.lv bloku ikona

Daudzdzīvokļu mājā dzīvo ne vien cilvēki, bet arī miljons mušu

Valkā, Merķeļa ielas 13. nama vienā kāpņu telpā, dzīvo miljons mušu.

Valkā, Merķeļa ielas 13. nama vienā kāpņu telpā, dzīvo miljons mušu. Ceturtā stāva kāpņu telpas logs ir nosēts ar maziem kukaiņiem, bet bēniņstāvs pārvērties gandrīz par mušu audzētavu — visa siena un durvis noklātas ar šiem dūcošajiem kukaiņiem.
Otrdien “Ziemeļlatvijas” korespondente aizbrauca uz norādīto vietu un pārliecinājās, ka tik tiešām cilvēkiem dzīve kopā ar mušām ir neciešama. Atverot dzīvokļa durvis, simtiem kukaiņu ielido mājoklī un nosēžas uz ēdiena, mēbelēm un logiem. Šāda situācija kāpņu telpā esot jau vismaz desmit gadus, un 35. dzīvokļa iemītniece par to ir informējusi arī Valkas pilsētas domes Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas nodaļas darbiniekus. Iepriekšējos gados sieviete pati pirkusi līdzekli “Cobra”, lai vismaz tādā veidā cīnītos ar nevēlamajiem kukaiņiem. Viņa novērojusi, ka mušas parādās līdz ar pirmo pavasara sauli un augustā.
Valkas pilsētas domes Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas nodaļas vadītājs Ivo Meļķis “Ziemeļlatvijai” apgalvo, ka neko nav zinājis par mušām, kas uzkundzējušās Merķeļa ielas 13. nama iedzīvotājiem, un stāsta, ka pilsētā esot vismaz seši nami, kur rudens sākumā parādās šie kukaiņi. Viņš uzskata, ka par šo situāciju informāciju vajadzēja saņemt no Merķeļa ielas kvartāla pārvaldnieces Maijas Puķītes. Arī M. Puķīte skaidroja, ka nav informēta par kukaiņiem, un solījās noskaidrot situāciju. I. Meļķis sola, ka drīzumā mušas izindēs, bet tas jādara speciālai firmai, kas ar to nodarbojas.
“Ziemeļlatvija” sekos, vai amatpersonas pilda doto solījumu un rūpējas par iedzīvotāju drošību.

ZiemelLatvija.lv bloku ikona Komentāri

ZiemelLatvija.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.