Svētdiena, 10. maijs
Maija, Paija
weather-icon
+6° C, vējš 2.69 m/s, A-ZA vēja virziens
ZiemelLatvija.lv bloku ikona

Darbs ir, bet bezdarbs samazinās lēni

Līdz 15. jūnijam Valkas rajonā bezdarba līmenis bija 9,13 procentu.

Līdz 15. jūnijam Valkas rajonā bezdarba līmenis bija 9,13 procentu. Tas ir par 1,20 procentiem mazāk kā šajā laikā pērn.
Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Valkas filiāles vadītāja Erna Pormeistere informē, ka bezdarba samazinājumu lielā mērā veicinājis palielinātais pieprasījums pēc sezonas strādniekiem. “Domāju, ka bezdarba līmenis saruktu straujāk, ja darba devēji maksātu lielāku algu. Darba piedāvājumu skaits palielinās, jo trūkst strādnieku, bet liela daļa darba meklētāju nevēlas strādāt par minimālo algu. Kā noskaidrojām, Valkā un tās apkārtnē vairākos uzņēmumos darba devēji nesola maksāt vairāk par 90 latiem mēnesī. Protams, ir arī tādi bezdarbnieki, kuri negrib strādāt, bet domāju, ka darba vietas ar cilvēkiem varētu ātrāk nodrošināt, ja alga atļautu segt komunālos maksājumus un normāli dzīvot,” saka E. Pormeistere.
Pēc NVA speciālistu novērojuma, daļēji darba piedāvājumu palielināšanos izraisījusi kvalificētu strādnieku aizbraukšana darbā uz ārvalstīm.

ZiemelLatvija.lv bloku ikona Komentāri

ZiemelLatvija.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.