Smiltenietis Ivars Joksts līdztekus sporta trenera pamatdarbam izvēlējies uzņēmējdarbību, kas saistīta ar preču izplatīšanu.
Smiltenietis Ivars Joksts līdztekus sporta trenera pamatdarbam izvēlējies uzņēmējdarbību, kas saistīta ar preču izplatīšanu. Šī nodarbošanās viņam veiksmīgi aizstāj iepriekšējo — lauksaimniecību.
“Vienmēr esmu bijis nemiera gars, un cilvēki, kas jau iesaistīti šajā biznesā, prata lieliski pārliecināt,” atklāj smiltenietis. Viņš piebilst, lai turpinātu lauksaimniecisko uzņēmējdarbību, tai nopietni būtu jāpalielina apjomi, bet tas ir nesavienojami ar pamatdarbu.
Jau deviņdesmito gadu sākumā Ivars apsvēris, ka varētu nodarboties ar izplatīšanas darbu, bet toreiz prece, kuru bija iespēja piedāvāt pircējiem, neizpelnījās viņa uzticību. Pēc piedalīšanās seminārā viņš par reklamēto notievēšanas līdzekli aptaujājis paziņas, un atsauksmes bijušas pretrunīgas, tāpēc viņš šo ieceri atlicis līdz brīdim, kad nejaušība piespēlēja citu iespēju.
Reiz Ivaram piedāvāti homeopātiski vitamīni un viņš uzaicināts uz šīs produktu sērijas prezentāciju. Pasākuma dalībnieki iepazīstināti arī ar biznesa iespējām, kas smiltenieti ieinteresējušas, un šobrīd viņš jau sasniedzis rezultātus, kas novērtēti kā pirmā kvalifikācijas pakāpe. Par to potenciālajiem pircējiem stāsta īpaša nozīmīte pie Ivara žaketes atloka. Šo balvu viņam nesen pasniedza kompānijas vadības pārstāvis.
Vaicāts, vai taisnība, ka labs orators var lieliski pārdot arī saldējumu ar siļķu garšu, Ivars uzsver, ka viņam ļoti būtiska ir piedāvājamā izstrādājuma kvalitāte. “Jau sākumā biju nolēmis — produktam jābūt tādam, lai man nekad nebūtu jākautrējas, ka esmu to pārdevis,” paskaidro smiltenietis. “Par šiem līdzekļiem saņēmu pozitīvas atsauksmes no cilvēkiem, kuriem uzticos.”
Arī viņa ģimenē pirmā saskarsme ar homeopātijas produktiem bijusi, kad tēvu piemeklēja nopietna veselības krīze. Tagad Ivara tēvs ir spirgts, strādā savā saimniecībā un atguvis slimojot zaudētos kilogramus.
Pagaidām ieņēmumi no biznesa ir salīdzinoši nelieli, jo sākumā līdzekļi ir jāiegulda, bet Ivars uzskata, ka tas ir arī ieguldījums ģimenes veselībā.
Viņš plāno iesākto turpināt, jo šo uzņēmējdarbību redz kā alternatīvu pensijas uzkrājumam. Lēnām strādājot, veidojas struktūra, kas vairāku gadu laikā nodrošina procentu saņemšanu pat tad, kad vairs aktīvi neizplata preces. Uz šo biznesu attiecas arī mantojuma tiesības. “Svarīgs ieguvums ir tas, ko redzu, raugoties uz kompānijas līderiem. Viņi lieto šos produktus astoņus vai desmit gadus un ir ļoti veselīgi un darbaspējīgi. Dzīvo, nevis tikai velk garu,” novērojis smiltenietis. Agrāk viņš, būdams četrdesmitgadnieks, prātojis, ka labi būtu novilkt līdz 60 gadiem, ņemot vērā pārtiku, vidi un stresu. Tagad viņš šo latiņu uzlicis uz 70 līdz 80 gadu robežas. Šāda pārliecība iegūta, satiekoties ar kolēģiem, kas izvēlējušies līdzīgu uzņēmējdarbību. “Pazīstu cilvēkus, kuri 60 gadu vecumā sākuši lietot homeopātiskos produktus un pēc desmit gadiem izskatās tikai 50 gadu veci,” sajūsminās Ivars.