Lielā basketbola komandai “Valga-Valka/Makss@Morits” sezona ir beigusies. Pēc divām nenotikušām spēlēm komanda ir diskvalificēta.
“Valga/Valka” vienībai piešķirts tehniskais zaudējums 0:20, kas komandai ir jau otrais turnīrā (arī 14. februāra mačā ar “Kalev/TLU”). Saskaņā ar līgas nolikumu “Valga/Valka” tiek izslēgta no turnīra, anulējot visu aizvadīto spēļu rezultātus.
“Domāju, ka mūsu klubs, ko dibinājām ar igauņiem, ir beidzies. Pie nosacījuma, ja sponsori būs gatavi turpināt finansēt kluba darbību un Valgas domes puses solījumi tiks īstenoti, tad šo klubu varētu reģistrēt Valkā un nodrošināt tā darbību. Te jārunā par kluba lielajiem atbalstītājiem. Daži ir sacījuši, ka vēlētos attīstīt basketbolu, pārējiem vēl personīgi jāapstiprina šī vēlme,” komentē kluba sabiedriskais vadītājs Vents Armands Krauklis. Viņš piebilst, ka tas būtu izdevīgi no “VEF Basketbola akadēmijas Valkā” viedokļa, lai jauniešiem pavērtos iespēja spēlēt basketbolu profesionālā līmenī. Ja tas nenotiks, stiprināsim mūsu LBL2 klubu, lai tas kļūtu konkurētspējīgāks, lai jaunajiem nenolaižas rokas, ka nav nekādu izredžu uzvarēt nobriedušus vīrus ar lielu pieredzi. “Skaidrs, ka nākamgad jauno basketbolistu Valkā būs vairāk un viņiem nepieciešama pamatīga motivācija cīnīties ar stiprākiem pretiniekiem un sajūta spēlē būtu tīkamāka,” turpina V. A. Krauklis.
Piektdien Valgas domē notika sēde, kurā bija paredzēts izlemt par vismaz daļu līdzekļu piešķiršanu klubam “Valga-Valka/Makss@Moorits”. Par kluba darbības turpinājumu Valgā nav jārunā, jo tas ir izslēgts no čempionāta. Paredzētā apspriedē vajadzēja lemt par to, lai klubs vismaz daļēji nokārto savas saistības. Tas būtu tikai godīgi un pareizi, lai Valgas dome piešķir vismaz daļu līdzekļu parādu atdošanai. Diemžēl šajā sēdē deputāti nespēja par to vienoties un nekāds progress sarunās nav noticis.