Rudīte Mašina, bērnudārza audzinātāja:
– Nepotējos sev zināmu apsvērumu dēļ, kurus tagad neatklāšu. Pēc meža apmeklējuma sevi pārbaudu un izkratu drēbes. Esmu pretiniece tam, lai cilvēki vispār vakcinētos gan pret encefalītu, gan gripu. Arī abi mazdēli netiek potēti.
Valda Cvetkova, strādā meliorācijā:
– Nekad neesmu potējusies. Toties labi zinu, kā ir, kad tuvs cilvēks saslimst ar ērču encefalītu. Dēls mazotnē šo slimību izslimoja. Arī pati esmu atradusi piesūkušos ērci. Tad gan ir bail, skrienu uz poliklīniku un dzeru remantadīnu.
Aivita Etjantena, jaunā māmiņa:
– Potējamies gan pret encefalītu, gan arī pret gripu. Trīsgadīgo izpotējām, arī jaunāko bērniņu, kad pienāks īstais vecums, vakcinēsim. Gadās, ka kādam no ģimenes iekož ērce un tad jādodas pie ārsta.
Ojārs Ūdentiņš, pensionārs:
– Nepotējos ne pret ērcēm, ne pret gripu. Ja atklāti, es tam nepievēršu uzmanību. Jo mazāk par šo lietu domā, jo labāk. Zinu, ka meita par ērcēm domā un viņai itin bieži tās gadās.


