Vai, jūsuprāt, Latvijā ir liela korupcija?
Artūrs Skrūzmanis, IT speciālists:- Domāju, ka jā. Kad pavērtē dažus valsts mērogā pieņemtus lēmumus, tad rodas aizdomas, ka tie ir izstrādāti kādas šauras grupas interesēs. Turklāt, ja arī par kādu darbību ieinteresējas likumsargi, tad tik un tā liela daļa it kā vainīgo tiek cauri sveikā.
Ilze, pensionāre:- Grūti pateikt. Man šķiet, ka gluži bez tās mūsu valsts nav. Gan jau daži ir korumpēti. Ko darīt, lai tā nebūtu? Varbūt jāpieņem stingrāki likumi.
Maiga Tetere, pensionāre:- Es neteiktu, ka korupcija ir masveida parādība. Korumpētas ir atsevišķas personas, kas no citiem cenšas izspiest naudu. Taču to, ka korupcija būtu kļuvusi visaptveroša, es nejūtu. Vismaz ar kaut ko tādu neesmu saskārusies.
Aivars, valcēnietis:- Es domāju, ka korupcija ir diezgan liela – gan Rīgā, gan reģionos. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs tagad cenšas kaut ko darīt, lai to samazinātu, bet daži tāpat paliek nesodīti, un tas viņus iedrošina turpināt iesākto.