Apbalvo garīdznieku
Valgas apriņķa laikraksta “Valgamaalane” redaktors Jāns Raps stāsta, ka aktuālākais pašlaik ir saistīts ar Igaunijas Neatkarības dienas svinēšanu, kas notiks 24. februārī. Katru reizi Igaunijas prezidents apmēram trīs nedēļas iepriekš pasniedz visnozīmīgākos valsts apbalvojumus tiem cilvēkiem, kuri kaut ko vērtīgu un labu darījuši sabiedrības un valsts labā. Jau vairākus gadus tiek pasniegti 99 apbalvojumi. Pērn no Valgas apriņķa to nesaņēma neviens. Šogad Baltās Zvaigznes ordeni saņēma Otepē iedzīvotājs Marko Tīrmā. Viņš ir mācītājs Marijas baznīcā un kapelāns pašaizsardzības organizācijā “Kaitselit”. Garīdznieks ir arī skolotājs Otepē ģimnāzijā un vienā no skolām Tartu, kur māca valsts aizsardzības zinības. Interesanti, ka Tartu tā ir skola ar apmācību krievu valodā. Pērn viņš laikrakstam sacīja, ka visam, ar ko nodarbojas, jābūt lietderīgam un efektīvam.
Paredz labu nākotniOtrdien Otepē viesojās Japānas vēstniecības Igaunijā kultūras atašejs Takaši Ato. Viņš iepazina vietējās skolas un sporta bāzes. T. Ato Valgas apriņķī bija pirmoreiz. Uz “Valgamaalane” jautājumu, ko viņš domā par Igauniju, atašejs atbildēja, ka tā ir maza, taču ļoti attīstīta un patīkama valsts. T. Ako Igaunijai paredz labu nākotni.
Tiesās iespējamo slepkavuPērn bija gadījums, ka Valgā, Pērnavas bulvārī, tika nogalināts cilvēks. Aizdomās par to aizturēts viņa radinieks. Prokuratūra izmeklēšanas materiālus ir nodevusi tiesai. Ja aizturēto atzīs par vainīgu, tad, iespējams, viņu gaida 15 gadu ilgs cietumsods, kā to pieprasa prokurors.
Sacentīsies jauniešiValgas kultūras centrā 7. februārī un Valkas kultūras namā 8. februārī norisināsies 4. Starptautiskais konkurss jaunajiem estrādes solistiem un deju grupām “Bordertown Beat” jeb “Robežpilsētas Ritmi”. Tas būs vērienīgs pasākums.Konkursam pieteikušies vairāku valstu pārstāvji. Daudzi no viņiem ir dažādu Starptautisku konkursu laureāti ar augstu profesionālo sagatavotību.
Apriņķī – vairākas slidotavas“Valgamaalane” raksta, ka apriņķī ir daudz iespēju slidošanai. Vislielākā slidotava ir Valgā Soo ielā. Vienīgā problēma ir tā, ka hokejisti nevar sadalīt laukumu ar slidotājiem bez nūjām. Pirmo reizi slidot var arī uz nelielā dīķa parkā aiz kultūras centra. Tur iekārtots arī apgaismojums. Savukārt Tervā oficiālas slidotavas nav, taču iedzīvotāji paši izveidojuši slidotavu uz Rīskas ezera ledus. Pilsētas sporta metodiķis pastāstīja, ka skolas parkā izveidota arī slēpošanas trase. Otepē slidotot var pie veikala “Maxima” un atpūtas nama. Netālu no pilsētas var slidot arī Kārikē.
Kaimiņos palielinās bezdarbsValgas apriņķī bezdarbnieku kļuvis vairāk nekā pirms gada. Piemēram Veru apriņķī to skaits ir samazinājies par pusprocentu. Harjumā apriņķī ir tikai trīs procenti bezdarbnieku. Statistika uzrāda, ka valstī kopumā bezdarbs samazinājies. Pirms diviem gadiem darbu meklēja gandrīz seši procenti iedzīvotāju, taču aizvadītajā gadā bezdarba līmenis bija 4,5 procenti starp ekonomiski aktīvajiem cilvēkiem.
Reģistrēts vairāk traumuValgas apriņķī palielinās negadījumu skaits darbavietās. Igaunijā pavisam pērn reģistrēti 3,5 tūkstoši traumu. Valgas apriņķī reģistrēti 86 negadījumi, kas ir par 35 vairāk nekā pirms gada. Tas saistāms arī ar pavasarī notikušajām lielajām militārajām mācībām. Tajās traumas guvuši vairāk nekā 10 kaujinieku. Šogad Valgas apriņķī bijuši trīs negadījumi un visi saistībā ar kritieniem lielās slīdamības dēļ. Piemēram, Valgas kapos traumu guva kapu uzraudze.
Jaunumi aiz robežas
00:00
06.02.2015
53