9. janvārī “Ziemeļlatvijā” varēja izlasīt publikāciju par to, ka Valkas pilsētas domē sākusi strādāt jauna sekretāre.
9. janvārī “Ziemeļlatvijā” varēja izlasīt publikāciju par to, ka Valkas pilsētas domē sākusi strādāt jauna sekretāre.
“Ziemeļlatvijas” mājas lapā www. ziemellatvija.lv par šo publikāciju ir izteikti vairāki komentāri.
Vietējais valcēnietis: — Pareiza izvēle. Sen to jau vajadzēja izdarīt. Lai tev veicas!
Sašutušais: — Vai joprojām valda blatu sistēma? Kāpēc viss notiek slepus? Kāpēc netiek rīkoti konkursi uz vakantajām vietām? Vēlos izlasīt atbildes uz saviem jautājumiem.
Sancco – Pansa rakstīja: — Prieks, ka ir kāds, kas atgriezies, jo grūti ir šeit bez savējiem. Nost skauģus un īgņas! Lai tev veicas!
Panna:— A par ko Ilva, ne es? Par ko man šitādas iespējas nedeva? Vai tiešām visu mūžu būs jāvergo “Elvi”. Gribu būt domē! Tur algas pat paceltas!
Anna: — Sludinājumi uz vakancēm domes struktūrā parādās parasti melnā darba darītājiem. Uz labākiem amatiem viss notiek caur paziņām.
Inga: — Turklāt smieklīgi, ka ar “draugu” starpniecību…
Nedraudzīgais: — Izskatās, ka visa dome ir “draugos”, būs man arī jāstājas.
Erna: — Kamdēļ valcēnieši tik skaudīgi? Priecāties vajag par cita panākumiem un veiksmēm, tad arī pašam veiksme garām neies.
Ortis: — Mani vecmāmiņa mācīja tā: ja cita laimi noskaudīsi, tad pats savu neieraudzīsi. Kā saka krievi: latvietim labākā uzkoda ir latvietis.
Vecais domnieks: — Skatos, šodien baigā diskusija panesusies internetā. Zinot “ķēķi” kopumā, gribas jautāt — pēc kādiem principiem? Tā ir pašvaldība, darbojas atbilstoši likumam par pašvaldībām, finansējums iedalīts atbilstoši plānotajam budžeta gadam, kas zināmā mērā ir nodokļu maksātāju nauda. Man nav nekādu pretenziju, ka viņa strādā, bet šis amats ir publisks un man kā nodokļu maksātājam interesē, kā šī persona tikusi šajā amatā. Es saprotu, ka caur pazīšanos no Valkas 1. vidusskolas laikiem, bet, atvainojiet, iestāde nav privātuzņēmums, kur, pieņemot darbā, vadās pēc citiem kritērijiem, līdz ar to runa ir par principu. Būtu nu kaut vai izsludinājuši konkursu (formālu), jo var taču nolikumu jeb prasības izvirzīt tādas, ka tieši vēlamais kandidāts vinnē. Pirmajā treknajā gadā Tautas partija ir lažu nolaidusi. Tas, ka cilvēks bijis Īrijā, nenozīmē, ka viņš ir kaut ko sasniedzis. Lai sasniedz Latvijā, nodarbojoties ar uzņēmējdarbību, tad es izvirzīšu *** ordenim. Tā nav skaudība, ne cepšanās, tā ir fakta konstatācija.
Vecais domnieks: — Citur algas ir vēl lielākas un darbs kaulus arī nelauž.
Padomdevējs: — Turpmāk domei iesaku rīkot konkursus ne tikai melnā darba darītājiem, bet uz visām vakantajām vietām. Tiem jau tāpat nav nozīmes, jo rezultātu zina iepriekš. Komisijā taču sēž savējie! Uz priekšu, dome!
Eksdeputāts: — Personīgi domāju, ka Valkas domes struktūrā daudzos vadošajos amatos priekšnieciņi ir aizsēdējušies par ilgu. Sevišķi tas attiecas uz apkalpojošo sfēru. Šeit savs vārds būtu sakāms jaunajai domes priekšsēdētājai Undai Ozoliņai.
Ieva: — Kur ir solījumi rūpēties par jaunatni, lai tā atgriežas Valkā? Vai Valkā maz jaunatnes, kura gribētu strādāt domē? Atkal tikai blatu sistēma. Kauns jaunajam Valkas mēram!
Valkas pilsētas domes Personāla nodaļas vadītāja Līga Metuzāle “Ziemeļlatvijai” skaidro, ka likumdošana neparedz obligātu konkursa izsludināšanu uz vakantajām darba vietām. Pilsētas dome pati pēc saviem ieskatiem un kritērijiem var izraudzīties amata kandidātus. Vēl jo vairāk — jaunās sekretāres CV bija domes datu bāzē, arī atsauksmes no iepriekšējās darbavietas bija tikai pozitīvas. Sekretāres darbs ir vairāk tehnisks, tajā vienpersonīgi nav jāpieņem svarīgi lēmumi. Sekretāre ir domes priekšsēdētājas palīdze, tāpēc svarīgs bija nosacījums, ka amata kandidātam ir pieredze šajā darbā. Domes priekšsēdētāja strādā neilgu laiku, tāpēc ir svarīgi, lai sekretāre varētu strādāt ar pilnu atdevi.
L. Metuzāle noliedz, ka dome nerīko konkursus uz vakantajām vietām. Nesen tā izsludināja konkursu uz tūrisma speciālista amatu. Joprojām tiek gaidīti pieteikumi no kandidātiem, kuru prasmes un zināšanas atbilst izvirzītajiem nosacījumiem.