Trešdiena, 17. decembris
Alvīne
weather-icon
+2° C, vējš 1.34 m/s, R vēja virziens
ZiemelLatvija.lv bloku ikona

"Ziemeļlatvija" jautā

Kāpēc cilvēki dodas uz Īriju un kas būtu jādara, lai viņi atgrieztos?

Kāpēc cilvēki dodas uz Īriju un kas būtu jādara, lai viņi atgrieztos?
Laima Sviķe, Valkas rajona Policijas pārvaldes inspektore:
“Jājautā, kādēļ cilvēki grib dzīvot labāk?. Acīmredzot šeit viņiem kaut kā trūkst. Ne vienmēr tās ir sadzīviskas lietas, ko var nopirkt par naudu. Nav godīgi apelēt pie cilvēku patriotisma un citām augstām lietām, ja valsts nespēj nodrošināt cilvēkiem nepieciešamo. Ne vienmēr ir labāk būt par kungu ar pliku pēcpusi savā dzimtenē nekā par kalpu ar apģērbtu pēcpusi svešumā. Vai valsti uztrauc, ka tās iedzīvotāji aizbrauc? Neesmu dzirdējusi, ka darbaroku trūkums būtu ietekmējis valsts ekonomisko uzplaukumu. Tie, kas aizbrauc, grib dzīvot šodien, nevis kaut kad. Tas ir tikai slavējami, un mūsu valstij būtu jānovērtē, ka cilvēki ir gatavi strādāt smagu darbu. Žēl tikai, ka šeit, smagi strādājot, nevar nopelnīt līdzekļus cilvēka cienīgai dzīvei.”
Tatjana Prikaša, Smiltenes slimnīcas arodbiedrības priekšsēdētāja:
“Vispirms jau samaksas dēļ. Latvijā daudzi darba devēji sevi pārāk augstu vērtē, turpretī darbinieks no šīs attieksmes jūtas pazemots. Vari būt labs, vajadzīgs speciālists, bet darba novērtējums ir zems. Īrijā, pat strādājot vienkāršu darbu, cilvēks jūtas vajadzīgs un par šo darbu saņem pieklājīgu atalgojumu. Manuprāt, steidzami jāmaina slimīgā attieksme: tu neesi nekas, ja neieņem vadošo amatu, bet, lūk, es, vadītājs, gan esmu. Tāda attieksme neapturēs strādāt un arī nopelnīt gribētāju aizbraukšanu no valsts. Arī valdības vīru meli ir tik briesmīgi, ka neviens vairs tiem netic. Kas spēs atvilināt vairākumu atpakaļ uz Latviju? Valstij jādara viss iespējamais. Jāņem Īrijas piemērs ekonomikas sakārtošanā.”
Antra Else, nevalstiskās organizācijas “ATBALSTS” biedre:
“Neesmu iedziļinājusies šajā jautājumā, jo tas mani neskar. Saprotu, ka tie, kas dodas prom, meklē labāku peļņu, jo pie mums algas ir niecīgas. Bet ir cits aspekts — cik ģimenes ir izjukušas, ja viens ģimenes loceklis ir Īrijā. Ko darīt, lai nebrauktu prom? Diez vai tuvākajā laikā Latvija mainīsies. Vajag darba vietas un lielākas algas, diemžēl to neviens nesola un nesolīs. Joprojām cilvēki brauks uz Īriju, bet jācer, ka arī šeit uzlabosies ekonomiskā situācija un aizbraukušie atgriezīsies.

ZiemelLatvija.lv bloku ikona Komentāri

ZiemelLatvija.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.