Svētdiena, 10. maijs
Klāvs, Einārs, Ervīns
weather-icon
+7° C, vējš 2.16 m/s, A vēja virziens
ZiemelLatvija.lv bloku ikona

Jaunumi aiz robežas

Mājas cūkas neslimo
Valgas apriņķa laikraksta “Valgamaalane” redaktors Jāns Raps stāsta, ka avīze raksta par Āfrikas cūku mēri. Ceturtdien redakcija saņēma ziņu, ka apriņķī reģistrēti trīs gadījumi, kuros ir pilnīgi skaidrs, ka meža dzīvnieki ir slimi. Hummuļu pagastā atrasti divi miruši sivēni. Trešais gadījums ir Iru pagastā, kur vietējie iedzīvotāji novērojuši mežacūku ar neadekvātu izturēšanos, turklāt tā bijusi droša, pat agresīva. Mednieki to nošāva, un analīzes apstiprināja, ka tā patiešām bijusi slima. Igaunijā vēl nav reģistrēts neviens gadījums, kur saslimstība būtu atklāta mājas cūkām. Visā valstī cūku fermas tiek stingri kontrolētas. Valgas apriņķī 90 cūku fermās mīt 3834 dzīvnieki. Valgas apriņķa veterinārā dienesta vadītājs Urve Laidve uzskata, ka fermu īpašnieki ir kārtīgi cilvēki. Visas cūkas ir reģistrētas, un to reģistrācijas numuri precīzi sakrīt ar situāciju dabā. Šim jautājumam liela vērība veltīta jau kopš gada sākuma, tāpēc satraukumam pamata nav. Visā Igaunijā atklāti 20 dzīvnieku turēšanas pārkāpumi, piemēram, žoga trūkums ap cūku novietni vai dezinficējošo līdzekļu neizmantošana noteiktajā kārtībā. Valgas novadā pārkāpumu nav.
Ūdenssaimniecība gandrīz sakārtotaValgas iedzīvotājiem nozīmīgs notikums ir ūdensvada un kanalizācijas renovācijas darbu pabeigšana. Ūdenssaimniecības projekta svinīgs noslēgums paredzēts šodien. Pilsētas centrā viss ir kārtībā. Pēdējie darbi noritēja Kungla ielā. Tiesa, simtprocentīgi vēl viss nav pabeigts, jo darbu izmaksas bija lielākas nekā plānots. Paredzēts, ka būs atkal jauni projekti ar iespējām piesaistīt Eiropas Savienības fondu līdzekļus. Daudz darbu būs vasarnīcu rajonā.
Vīnogu audzētājiem slikts gads“Valgamaalane” raksta par to, ka Igaunijā ir daudz vīnogu audzētāju, tostarp arī Valgas apriņķī. Rapinas dārzkopju skolas speciālists teic, ka šis vīnogām bijis ļoti nelabvēlīgs gads, vissliktākais, kas ticis novērots. Kāds vīnkopis Otepē pagastā sacīja, ka ogas ir mazas un nav paspējušas nogatavoties. Maijā bija ļoti auksts, arī jūnija beigas un jūlija sākums nebija pateicīgs ogu veģetācijai. Dažādas problēmas radīja arī slimības. Karstā laika periods vairs nespēja glābt situāciju.
Atklāj jaunu kabinetuVakar Valgas slimnīcā atklāja jaunu kabinetu, kurā palīdzēs ar garīgām problēmām sirgstošiem jauniem cilvēkiem. Daudz bērnu un jauniešu pārdzīvo psihozes un dažādas datoratkarības radītas pro­blēmas. Šajā centrā vietējie speciālisti sadarbībā ar Tartu klīnikas mediķiem rūpēsies par pacientu psihisko veselību.
Samazinās pasta nodaļu skaitsValgas apriņķī aizvien straujāk samazinās pasta nodaļu skaits. Kopš oktobra nedarbosies arī pasta nodaļa Hellenurmē. Astoņus kilometrus no šīs vietas būs pasta punkts. Agrāk tur varēja izmantot arī bankas pakalpojumus, taču turpmāk to nebūs. Tiesa, šogad šos pakalpojumus nav izmantojusi neviena persona.
Atklāj jauniešu centruTrešdien Valgā, Aia ielā, atklāja vēl vienu jauniešu centru. Tas iecerēts kā jauniešu karjeras centrs. Speciālisti interesentiem stāstīs un skaidros par piemērotāko profesiju. Notiks jauniešu aptaujas un testēšana. Ar viņiem darbosies psihologi. Šajā centrā palīdzēs arī skolēniem, kuriem radušās saskarsmes pro­blēmas ģimenē un skolā.

ZiemelLatvija.lv bloku ikona Komentāri

ZiemelLatvija.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.