Ģimenes ārstus arvien retāk apmeklē tie cilvēki, kuriem ir tiesības pret gripu saņemt vakcīnu par puscenu, jo tās iegādāšanās ir apgrūtinoša.
Ģimenes ārstus arvien retāk apmeklē tie cilvēki, kuriem ir tiesības pret gripu saņemt vakcīnu par puscenu, jo tās iegādāšanās ir apgrūtinoša.
Valkā praktizējošais ģimenes ārsts Valdis Ķiris atzīst, ka iedzīvotāju aktivitāte ir zema, jo daudzi nevēlas pie ārsta iet divreiz. “Lai saņemtu injekciju, cilvēkam jāaiziet pie ārsta. Viņš uzraksta recepti, un tad cilvēks ar to dodas uz aptieku. Kad recepte aptiekā iesniegta, pēc vakcīnas brauc viņa ārsts, jo šīs zāles jātur pazeminātā temperatūrā. Tikai pēc tam receptes iesniedzējs var saņemt injekciju, atkārtoti ierodoties pie ārsta,” stāsta V. Ķiris.
Valcēniete Ausma Kurpniece par tādu kārtību ir sašutusi. “Tā ir cūcība. Man kā pensionārei tāds ceļš līdz vakcīnai ir pārlieku garš. Jābrīnās, ka kaut ko tādu vispār var izdomāt. Tas galīgi nesaskan ar cilvēku interesēm,” saka A. Kurpniece.
Veselības ministrija jau ziņoja, ka pretgripas vakcīnas iegādei ar 50 procentu atlaidi nepieciešama īpaša recepte, uz kādas izraksta kompensējamos medikamentus.
Otrdien Ministru kabinets Vakcinācijas noteikumos apstiprināja grozījumus. Tajos paredzēts no valsts līdzekļiem segt pacienta nodevu tiem cilvēkiem, kuri drīkst saņemt vakcīnu ar 50 procentu atlaidi. Atbrīvošana no nodevas šiem iedzīvotājiem attiecas tikai uz vizīti pie ārsta vakcīnas saņemšanai. Tomēr mediķi šaubās, vai atbrīvošana no 50 santīmu maksas iedzīvotāju aktivitāti palielinās.
15. novembrī stājās spēkā izmaiņas kompensējamo zāļu sarakstā, kas noteiktām iedzīvotāju grupām paredz kompensēt pretgripas vakcīnas iegādi.