Svētdiena, 10. maijs
Maija, Paija
weather-icon
+7° C, vējš 3.26 m/s, A-ZA vēja virziens
ZiemelLatvija.lv bloku ikona

Vienojas par sadarbību vairākās jomās

Sadarbība ar Izraēlas pilsētu Ibillinu Valkai oficiālā līmenī sākās pagājušajā gadā, taču privātkontakti bija izveidojušies jau krietni agrāk – no 1996. gada.
Pērn Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis kopā ar deju kopu “Aija” bija aizbraucis uz Ibillinu. Tur viesojās arī dziesmu draugu kopa “Nāburgi”. V. A. Krauklis iepazinās ar pilsētas vadību, un pēc dažām sarunām abas puses nolēma slēgt sadarbības līgumu. 
Līgums ir parakstītsSestdien šis mirklis tika piedzīvots. Ibillinas mērs Mamuns Šeihs un Valkas novada domes priekšsēdētājs V. A. Krauklis parakstīja kopīgas sadarbības līgumu. Valkas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Brūvere stāsta, ka līguma mērķis ir padarīt ciešākus kontaktus starp abām pilsētām, kā arī stiprināt sadarbību tādās jomās kā izglītība, sports, kultūra, tūrisms un ekonomika. “Esam vienojušies par tuvākajiem plāniem. Nākamajā gadā ir nodomāts šeit rīkot tēlniecības simpoziju. Ieradīsies arī trīs skulptori no Izraēlas. Tēma būs par mieru, kas pašlaik ir aktuāls jautājums Izraēlā,” stāsta V. A. Krauklis.Ibillinas mērs Mamuns Šeihs izteicās, ka ir ļoti priecīgs, ka tikšanās noslēgusies ar sadarbības līguma noslēgšanu.
Nākamgad būs simpozijs tēlniecībāSavukārt V. A. Krauklis piebilda, ka nākamgad no Valkas viņš un, iespējams, arī kādi uzņēmēji dosies uz Ibillinu, lai konkretizētu sadarbību ekonomikā. “Viņus ļoti interesē zaļā enerģētika, kurā mums jau ir uzkrāta pieredze. Arī mums būs ko redzēt un, iespējams, pārņemt no viņiem,” saka V. A. Krauk­lis. Nākotnē ir doma rīkot arī ģimnāzistu apmaiņu.Tāpat ir plānota arī informācijas apmaiņa par kultūras pasākumiem, piedalīšanās starptautiskajā teātru festivālā, kā arī kopīgi kultūras pasākumi un mākslinieciskās pašdarbības kolektīvu uzstāšanās, arī kultūras grupu apmaiņa. Viens no sadarbības punktiem attiecas uz jaunatni. Abām pusēm interesanti var izvērsties plānotā Nākotnes skola, kuru nolemts rīkot digitālo tehnoloģiju pedagogiem. Ieplānoti arī vairāki kopīgi semināri.Taču pašlaik notiek pirmais kopīgais pasākums – intensīvā futbola treniņu nedēļa “Ibillina – Valka”, kuru atklāja 26. jūlijā. 

ZiemelLatvija.lv bloku ikona Komentāri

ZiemelLatvija.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.