Svētdiena, 10. maijs
Maija, Paija
weather-icon
+9° C, vējš 2.56 m/s, A-ZA vēja virziens
ZiemelLatvija.lv bloku ikona

Brīvlaiks neattur jauno pašpārvaldi spriest par darbu

Variņu pagasta Ķempu pamatskolas jaunievēlētā skolēnu pašpārvalde, vēlēšanās uzvarējušās partijas “Kas notiek!?…” pārstāvji, sanāca kopā pat rudens brīvlaikā, lai spriestu par pirmo pasākumu, ko piedāvāt skolasbiedriem.

Variņu pagasta Ķempu pamatskolas jaunievēlētā skolēnu pašpārvalde, vēlēšanās uzvarējušās partijas “Kas notiek!?…” pārstāvji, sanāca kopā pat rudens brīvlaikā, lai spriestu par pirmo pasākumu, ko piedāvāt skolasbiedriem.
Tas būs “Skolas princese un princis”, taču nosaukums varētu mainīties, pieļauj pašpārvaldes jaunā prezidente Elīna Kalniņa no 8. klases.
Minēto pasākumu ierosināja pašpārvaldes jaunā viceprezidente Ieva Elstiņa (9. klase). Tas būšot kaut kas jauns vai arī kas tāds, kas skolā ilgi nav bijis.
Šajā mācību gadā uz amatiem Ķempu pamatskolas skolēnu pašpārvaldē kandidēja trīs partijas: “Kas notiek?!…” (prezidentes kandidāte Elīna Kalniņa), “Kopīgiem spēkiem” (Ieva Elstiņa) un “Super Stars” (Elīna Kukule), informē skolas direktores vietniece audzināšanas darbā Ita Meļķe. Viņa no pedagogu puses ir atbildīga par pašpārvaldes darbu.
Partijas par sevi atgādināja, skolā izliekot savus sarakstus un reklāmas un tiekoties ar vēlētājiem, 4. – 9. klašu skolēniem un skolotājiem: prezentēja sevi, savus darbus un atbildēja uz vēlētāju jautājumiem. Visvairāk balsu (36) vēlēšanās ieguva partija “Kas notiek?!…” un tādējādi aizņēma pašpārvaldē visas sešas ministru vietas un prezidentes amatu. Tikai par trijām balsīm atpalika partija “Kopīgiem spēkiem” (33 balsis), iegūstot viceprezidentes vietu. Par partiju “Super Stars” savas balsis atdeva 15 cilvēki.
“Mēs uztvērām no skolēniem vēlmi ne pārāk daudz solīt, bet censties izprast, ko viņi grib, lai mēs viņiem piedāvātu,” savas partijas uzvaras iespējamo iemeslu nosauc Elīna.
Jaunā pašpārvaldes prezidente 19. oktobrī nolasīja un parakstīja zvērestu un saņēma apliecību. Veiksmi un izturību viņai vēlēja, vārdadienā sveica un kronēja iepriekšējā skolas prezidente Linda Birkenšteina. Linda tagad mācās Smiltenes ģimnāzijā. Apliecības saņēma arī viceprezidente Ieva Elstiņa, izglītības ministrs Gints Gailītis, ārlietu ministrs Artūrs Stīpnieks, iekšlietu ministre Egija Kalniņa, kultūras ministre Baiba Gutāne, informācijas ministre Rota Butkina un sporta ministrs Andris Jaunpetrovičs. Ministri ir 7. – 9. klašu skolēni.
Ķempu pamatskolas audzēkņiem jaunievēlētā pašpārvalde sola rīkot dažādus pasākumus, aptaujāt skolēnus par viņiem aktuālām tēmām, izdot skolas avīzi un prezentēt skolu, ja tas būs vajadzīgs.

ZiemelLatvija.lv bloku ikona Komentāri

ZiemelLatvija.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.