Svētdiena, 10. maijs
Maija, Paija
weather-icon
+10° C, vējš 2.48 m/s, A vēja virziens
ZiemelLatvija.lv bloku ikona

Atgriežas ar medaļām

Aizputē un pie netālu esošā Sepenes ezera aizvadīts Latvijas čempionāts orientēšanās sportā sprintā un garajā distancē. Piedalījās gandrīz visi spēcīgākie Latvijas elites orientieristi, bet pavisam sacensībās startēja ap 500 dalībnieku no visas Latvijas un Igaunijas orientieristi. “Azimuts OK-Smiltenes BJSS” sportisti no Latvijas čempionāta mājās atgriezās ar septiņām medaļām.  
Sacensību pirmajā dienā Aizputes pilsētā norisinājās Latvijas čempionāts sprinta distancē. Orientēšanās kluba “Saldus” sarīkotās sprinta sacensības pārsteidza to dalībniekus ar priekš sprinta orientēšanās sarežģītu apvidu un ļoti interesantām distancēm.
Nenosargā čempiontitulu“Vīriešu elitē sprinta distancē divi dalībnieki bija klasi pārāki par citiem – Edgars Bertuks un Artūrs Pauliņš cīnījās par uzvaru, bet ar lielāku ātrumu distances beigu daļā uzvaru izcīnīja Latvijas labākais orientierists Edgars Bertuks, par 11 sekundēm apsteidzot 2013. gada sprinta čempionu Artūru Pauliņu,” informē Latvijas Orientēšanās federācijas pārstāvis Jānis Tamužs. Elitē par trešo vietu izvērtās ne mazāk saspringta cīņa, kurā Anatolijs Tarasovs tikai par divām sekundēm apsteidza J. Tamužu.
Visveiksmīgāk S-14 meitenesVisveiksmīgākais starts no “Azimuts OK-Smiltenes BJSS” orientieristiem bija S-14 grupas meitenēm, kur divdesmit dalībnieču konkurencē A. Caune kļuva par Latvijas čempioni sprintā. “Viņa otrās vietas ieguvēju pārspēja gandrīz par divām minūtēm, kas sprintā ir liels pārsvars. Elīnai Skopānei ceturtā vieta un Zandai Stabiņai piektā,” informē Smiltenes BJSS orientēšanās treneris Māris Stabiņš.Daudzskaitlīgajā V-16 grupā  (27 dalībnieki) Matīss Slikšjānis uzrādīja devīto rezultātu. Savukārt Ilgvaram Caunem, uzrādot trešo rezultātu, prieki bija īsi, jo no distances pienāca ziņa, ka viņš šķērsojis neatļautu vietu. “Tāda ir sprinta specifika, un šī bija viena no pirmajām reizēm, kad distancē darbojās tiesneši un pierakstīja to dalībnieku  numurus, kuri šķērsoja neatļautu vietu. Ilgvara gadījumā tie bija vārtiņi žogā, pa kuriem viņš izskrēja,” zina teikt treneris. Olimpiskajā sešniekā V-35 grupā finišēja arī M. Stabiņš. 
Pēc medaļām lietainos apstākļosNākamajā dienā lietainos laikapstākļos orientieristi sacentās garajā distancē. “Gan vīriešu, gan sieviešu elitē pagājušā gada uzvarētāji bija neapturami – E. Bertuks 15,4 kilometru garajā distancē uzvarēja ar sešu minūšu pārsvaru, bet Līga Ārniece deviņu kilometru garajā sieviešu elites distancē pārspēja konkurentes par septiņām minūtēm,” informē J. Tamužs. A. Pauliņš izcīnīja piekto vietu. Vīriešu elitē otrs “Azimuta” pārstāvis Artjoms Rekuņenko finišēja astotais. Savukārt sieviešu elitē pirmo reizi šogad startēja Liene Brūvele, izcīnot astoto pozīciju.“Ar interesi gaidījām S-14 grupas meiteņu finišu. Sudraba godalgu izcīnīja Elīna, bronzu Agnija.  Zandai šoreiz devītā vieta,” ziņo M. Stabiņš.  V-16 grupā sestais M. Slikšjānis. 18 gadīgo grupās astotās vietas Valdemāram Nullem un Pārslai Kuprišai. S-12 grupā Annai Anetei Strazdiņai devītā, bet Hannai Gabrielai Ziemiņai 13. vieta. V-14 grupā Renāram Akminam 18. rezultāts 32 dalībnieku konkurencē.Veterānu grupās savu meistarību kārtējo reizi pierādīja Otārs Putrālis V40 grupā (27 dalībnieki), izcīnot bronzas godalgu. Šajā grupā Mārtiņam Godiņam septītā vieta. Sudraba godalga Ievai Godiņai S-35 grupā. M. Stabiņš V-45 grupā tika pie 13. vietas.

ZiemelLatvija.lv bloku ikona Komentāri

ZiemelLatvija.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.