Aktīvās atpūtas cienītājiem un tūristiem izveidots jauns, ar velosipēdiem veicams maršruts pa Smilteni.
Aktīvās atpūtas cienītājiem un tūristiem izveidots jauns, ar velosipēdiem veicams maršruts pa Smilteni.
Tas ir 18 kilometru garš, naski braucot, pieveicams aptuveni divarpus stundās un ved pa pilsētas ielām garām smilteniešu mājām un dārziem uz Lazdukalna skatu torni, Cērtenes pilskalnu, “meteorīta krāteri”, purva taku pie Ceriņu ielas, viesu mājām, Kalnamuižu, parkiem, ezeriem, sporta bāzēm un citām vietām.
Maršrutu izveidoja smilteniete Ilze Brakovska, atsaucoties Vidzemes tūrisma asociācijas (VTA) ierosinājumam sagatavot interesantu velomaršrutu, kas varētu būt blakus produkts VTA jaunajam velomaršrutam Cēsis – Rauna – Smiltene – Valka.
Otrdien daļu no tā ar busiņu izbrauca žurnālisti no dažādiem plašsaziņas līdzekļiem. Smiltenē viņi sēdās uz velosipēdiem un vērtēja I. Brakovskas piedāvāto velomaršrutu.
“Es Smilteni atklāju no jauna,” teic patīkami pārsteigtā Cēsu rajona laikraksta “Druva” žurnāliste Mairita Kaņepe. Līdz šim Smiltene viņai asociējusies ar pārsēšanās pilsētu, braucot uz citām Vidzemes vietām, ar sakopto pilsētas centru, Jāņkalna estrādi un ģimnāziju tās labo tradīciju dēļ. Pēc velobrauciena cēsniece saprot cilvēkus, kuri grib dzīvot Smiltenē, jo iepazinusi mazpilsētas šarmu. “Velomaršruts ir lielisks, ļoti pārdomāts un domāts dažādu interešu un spēju cilvēkiem. Tas atklāj gan mūsdienu Smilteni, gan tās senatni. Un vēl secināju, ka Smiltene velobraucējiem ir ideāla vieta,” saka M. Kaņepe.
Smiltene ir ļoti skaista, taču kājām to izstaigāt vienā dienā ir grūti, bet, braucot ar automašīnu, daudz kas paliek neievērots, velosipēda priekšrocības uzsver I. Brakovska. Viņa veidoja maršrutu, balstoties uz personīgo velotūristes pieredzi. Piecu cilvēku lielā Brakovsku ģimene ir aktīvi velobraucēji un ar divriteņiem apceļojuši daudzas skaistas vietas Latvijā.
Šobrīd nav speciāli izdotas jaunā velomaršruta kartes. Interesenti var vērsties Smiltenes tūrisma informācijas centrā un saņemt pilsētas karti, kurā būs iezīmēts I. Brakovskas veidotais maršruts. Tur var arī taujāt I. Brakovskas tālruņa numuru un konsultēties par citiem veloceļojumu maršrutiem.