Piektdiena, 19. decembris
Lelde, Sarmis
weather-icon
+2° C, vējš 1.34 m/s, DR vēja virziens
ZiemelLatvija.lv bloku ikona

Seniores sarosās un sāk dejot

Pozitīvisms, vēlme izkustēties, radot prieku ne tikai sev, bet arī skatītājiem, krāsaini skatuves tērpi – tāds ir pirmais iespaids par Turnas tautas nama dāmu deju grupas dalībnieču pirmo uzstāšanos.
Pagājušonedēļ “Ziemeļlatvija” pabija Turnas tautas nama pasākumā “Dziesmu karuselis”, kurā piedalījās mājinieki, kā arī Kārķu pagasta sieviešu vokālais ansamblis (vadītāja Dana Zirne) un saieta nama “Lugažu muiža” jauktais vokālais ansamblis (vadītājs Aivars Trēziņš). Savukārt sporta dejas demonstrēja novada bērnu un jauniešu centra “Mice” sporta deju kluba “Ziemeļvalsis” dalībnieki – piektklasnieki ērģemietis Elvis Romulis un valcēniete Izabella Īva Jansone.
Turpmāk dejos arī Turnā Pirmo reizi kā pasākuma vadītāji sevi pierādīja Ērģemes pamatskolas skolnieki Aleksis Vīlisters, Niks Sveķis un Agris Tukišs. Pēc nodejotās dejas, skatītāji puišus nodēvēja par “brāļiem Ilmāriem”.  Vairāki “Ziemeļlatvijas” uzrunātie koncerta skatītāji atzina, ka viņiem patikuši dāmu deju grupas priekšnesumi. Turnas tautas nama vadītāja Līga Krama atklāj, ka jaunajam kolektīvam šī bija pirmā uzstāšanās. Desmit dāmas uz pirmo mēģinājumu sanākušas vien 15. janvārī. Par to, ka seniores Turnā dejo, jāpateicas aktīvajai un neatlaidīgajai Inesei Titiņai. Viņa Līgai teikusi, ka visos citos pagastos seniori dejo, bet Turnā nedejo. Pagasta kultūras dzīves organizatore to ņēmusi vērā, un tā katru trešdienu L. Krama pulksten 11 sešas sievas no Ērģemes ved uz Turnu, kur jau gaida  pārējās četras dalībnieces. Jautājot, kā kolektīvam top krāsainie tērpi, L. Krama stāsta, ka viņa kopā ar pašdarbniecēm, kuras “draudzējas”  ar šujmašīnu, tos darina pašas. Viņa atzīst, ka audumus no saviem krājumiem sagādā ne tikai pašdarbnieki, bet arī pagasta ļaudis, piesakot, ka nevēlas publicitāti, bet vēlas, lai Turnā varētu dziedāt un dejot. Gatavojas “Deju virpulim”Jāatzīst, ērģemieši nav tie, kuri guļ uz lauriem, jo līdz aprīļa sākumam ir jāpaspēj pienācīgi sagatavoties mūsdienu deju grupu festivālam “Deju virpulis”. Šopavasar pasākums jau notiks trešo gadu pēc kārtas, un tas plānots 19. aprīlī. Lai festivāls izdotos, L. Krama aicina mūsdienu deju grupas, kuras vēl nav dejojušas uz Turnas tautas nama skatuves, pieteikties, zvanot uz mobilo tālruni 28340605. Pēc deju koncerta notiks Ērģemes pagasta galda spēļu čempionāta uzvarētāju apbalvošana. “Ziemeļlatvija” atgādina, ka kopš aizvadītā gada septembra Turnā katru mēnesi notiek galda spēļu turnīri. Vairāk foto – www.ziemellatvija.lv.

ZiemelLatvija.lv bloku ikona Komentāri

ZiemelLatvija.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.