Maziem bērniem ne tikai jāmācās rēķināt un raiti lasīt, viņiem jāzina arī ceļu satiksmes noteikumi, lai justos droši uz ielas.
Maziem bērniem ne tikai jāmācās rēķināt un raiti lasīt, viņiem jāzina arī ceļu satiksmes noteikumi, lai justos droši uz ielas.
Par to bērnudārzniekiem, sākumskolēniem un bērnu vecākiem jaunā mācību gada sākumā atgādināja Runcis Rūdis un Bebrs Bruno.
Policistu formas tērpos ģērbtie personāži viesojās Valkas bērnudārzos, Smiltenes Centra vidusskolas un Trīs pakalnu pamatskolas jaunākajās klasēs un Strenču bērnudārzā un dalīja bērniem dāvanas.
“Te ir jāizkrāso kaķis un bebrs. Te jāsaliek puzle ar bruņurupuci. Te ir grāmata, kā jāiet pāri ielai,” saņemtās veltes “Ziemeļlatvijai” rāda Karīna Šmite. Karīna mācās Smiltenes Centra vidusskolas 1. klasē un teic, ka zinot, kā pareizi jāšķērso iela — pa gājēju pāreju.
Šogad atsākusies akcija “Drošības dienas skolās”. Tuvojoties jaunajam mācību gadam, 31. augustā un 1. septembrī Valkas rajona Policijas pārvalde (RPP) rīkoja akciju bērniem “Esi drošs uz ielas”. “Palīgā policistiem ieradās Runcis Rūdis un Bebrs Bruno. Bērniem rotaļu veidā uzzinātais vairāk paliek atmiņā, piemēram, kā pareizi šķērsot ielu,” secina Valkas RPP Kārtības policijas biroja 2. nodaļas vecākā inspektore Ieva Kalniņa.
Viņa cer, ka akcijai būs rezultāts. Policisti bērniem stāstīja ceļu satiksmes noteikumus, atgādināja lietot atstarotājus diennakts tumšajā laikā un piesprādzēties brauciena laikā. Katrs bērns saņēma dāvanas no Valkas RPP un ceļu satiksmes drošības direkcijas. Piektdien, 1. septembrī, ar Smiltenes Centra vidusskolas pirmklasniekiem tikās arī Valkas RPP Kārtības policijas 3. nodaļas priekšnieks Vadims Žīgurs. Viņš aicina vecākus mācīt savām atvasēm ceļu satiksmes noteikumus jau pirmsskolas vecumā. “Vecākiem ir galvenā loma. Kā viņi iemācīs, tā arī būs. Un, ja vajag piesprādzēties automašīnā, tad tas jādara regulāri, nevis tikai vienu reizi,” atgādina V. Žīgurs.
Valkas rajona izglītības iestādēs akcija “Esi drošs uz ielas” turpināsies visu mācību gadu. Valkas RPP gaida aktīvu līdzdalību, atsaucību, priekšlikumus un idejas no rajona skolām un bērnudārziem, kā policistu lekcijas padarīt bērniem saistošas un aizraujošas.
Policistu lekcijas mācību iestādēs var pieteikt un ar idejām dalīties, zvanot pa tālruni 4781821 Ievai Kalniņai.