Ceturtdiena, 14. maijs
Krišjānis, Elfa, Aivita, Elvita
weather-icon
+9° C, vējš 2.38 m/s, D vēja virziens
ZiemelLatvija.lv bloku ikona

Uzvar konkursā

Inčukalna novada mūzikas un mākslas skolā notika I Latvijas mazpilsētu un lauku mūzikas skolu konkurss vijoļspēles specialitātes audzēkņiem. Tajā piedalījās arī J. Cimzes Valkas mūzikas skolas jaunie vijolnieki Rūdolfs Miķelsons un Elza Zane Zirne.

Skolēni bija sadalīti trīs vecuma grupās. Visvairāk dalībnieku – 45 – bija A grupā. Savukārt B grupā, kurā piedalījās Rūdolfs un Elza, sacentās 21 konkurents. R. Miķelsons šajā grupā pārliecinoši uzvarēja, iegūstot gandrīz maksimālo punktu skaitu. Savukārt Elzai piešķirta trešā vieta. “Bijām gatavojušies nopietni. Varam lepoties ar Rūdolfu, kurš novērtēts ar lielāko punktu skaitu, salīdzinot visu grupu uzvarētājus. Arī Elzai teicams panākums, jo šajā vecuma grupā piešķirta viena pirmā un divas trešās vietas. Viņai trešo vietu nācās dalīt ar meiteni no Ķekavas mūzikas skolas. Jo īpaša pateicība koncertmeistaram Andrim Niklavičam, kurš, slims būdams, tomēr devās uz konkursu kopā ar mums un palīdzēja kaldināt šos panākumus,” stāsta vijoļskolotāja Liesma Freiberga.
Katram konkursantam bija jāspēlē divi skaņdarbi, turklāt vienam no tiem bija jābūt latviešu komponista sarakstītam. Žūrijai, kuru vadīja Emīla Dārziņa mūzikas skolas pedagogs Igors Doriņš, bija jāveic milzu darbs lielā konkursantu skaita dēļ.
J. Cimzes Valkas mūzikas skolas vijoļspēles panākumu tradīcijas turpinās.

ZiemelLatvija.lv bloku ikona Komentāri

ZiemelLatvija.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.