Šonedēļ septiņas Latvijas lauku skolas, tai skaitā arī Birzuļu, Ozolu, Launkalnes un Smiltenes Trīs pakalnu pamatskola, saņēma dāvinājumu no “Daugavas Vanagu” organizācijas Austrālijā.
Šonedēļ septiņas Latvijas lauku skolas, tai skaitā arī Birzuļu, Ozolu, Launkalnes un Smiltenes Trīs pakalnu pamatskola, saņēma dāvinājumu no “Daugavas Vanagu” organizācijas Austrālijā.
Ieceres pirmsākums meklējams, kad tautieši Austrālijā vēlējās atbalstīt mazturīgās ģimenes Latvijā. Savukārt sabiedriskā fonda “Krustceles” pārstāvji sarunā ar kādu lauku skolu izteica ideju, ka tautieši varētu atbalstīt arī lauku skolu bibliotēkas. “Vērsāmies ar šo ieteikumu pie Austrālijas “Daugavas Vanagu” valdes, vai viņi ir ar mieru, ka dāvinātie līdzekļi tiek izmantoti šādiem mērķiem,” paskaidro fonda “Krustceles” valdes pārstāve Anda Dinga. Saņemta apstiprinoša atbilde, un “Krustceles” uzņēmās apzināt skolas, to vajadzības, kā arī nogādāt grāmatas līdz mācību iestādēm. Dāvinājuma rēķinus apmaksāja Austrālijas “Daugavas Vanagi” caur organizācijas Latvijas pārstāvniecību, un šo darbu koordinēja “Daugavas Vanadžu” priekšniece valmieriete Klāra Mētra.
Šā kopdarba rezultātā septiņas lauku skolas saņēma jaunas grāmatas. Kopējā dāvinājuma summa ir aptuveni 1800 latu. Līdztekus Valkas rajona četrām pamatskolām grāmatas saņēma arī trīs Rēzeknes rajona skolu bibliotēkas — Rēzeknes logopēdiskās internātskolas, Makašānu amatu vidusskolas un Viļānu vidusskolas.
“Šis dāvinājums mums nozīmē ļoti daudz,” uzsver Birzuļu pamatskolas direktores vietniece mācību darbā Ligita Žīgure. Skolotāja paskaidro, ka skolas finansiālās iespējas ir nelielas, tāpēc pēdējā laikā lūgts, lai bērni paši iegādājas mācību grāmatas. “Lauku bērniem tas ir ļoti grūti,” secina L. Žīgure.
Šobrīd Birzuļu pamatskolā mācās 69 skolēni, bērnudārza grupā — 23 mazuļi. 1. klasē šogad ir trīs skolēni. Tāds pats skaits pirmklasnieku skolas gaitas sāks arī nākamajā mācību gadā, kad skolu būs absolvējuši šāgada 13 9. klases audzēkņi. Birzuļu skolā ir divas apvienotās klases.
“Nezinu, kāda ir mūsu skolas perspektīva. Ēka ir ļoti liela, tās uzturēšana prasa līdzekļus,” par nama nākotni nobažījusies pedagoģe. Viņa uzsver, ka senlaicīgajā mājā izvietoto skolu iemīļojuši gan skolēni, gan viņu vecāki. Tā rūpīgi iekārtota, un nelielais skolas kolektīvs jūtas kā viena ģimene. Katrā skolas mācību telpā rasta vieta novada vēstures materiāliem, un pedagogi labprāt iepazīstina ar skolas ēkas vēsturi un bērnu savāktajiem priekšmetiem. Mācību iestāde gaida ciemiņus, un Birzuļu skolas kolektīvs iesaka arī mūsu rajona skolēniem braukt aplūkot viņu paveikto, lai labāk iepazītu savu novadu, pirms dodas tālākos ceļojumos. Ko redzēt būs gan ēkas iekštelpās, gan apkārtnē, kur aplūkojams dižozols, kuram ir lielākais zaru vainags Latvijā.