Sestdiena, 9. maijs
Klāvs, Einārs, Ervīns
weather-icon
+13° C, vējš 4.02 m/s, A-DA vēja virziens
ZiemelLatvija.lv bloku ikona

Izdevās radīt Jāņu sajūtu

Līgosvētku saietā Valkas brīvdabas estrādē piedalījās vairāk nekā 2000 apmeklētāju ne tikai no Valkas un Valgas, bet arī no Rīgas, Cēsīm un tuvākas apkārtnes.

Līgosvētku saietā Valkas brīvdabas estrādē piedalījās vairāk nekā 2000 apmeklētāju ne tikai no Valkas un Valgas, bet arī no Rīgas, Cēsīm un tuvākas apkārtnes.
“Šķiet, par to jāpateicas gan labajam laikam, gan skaistajai reklāmai, tiesa gan, pēdējā brīdī. Tas, ka no Igaunijas kopā ar latviešiem svinēt svētkus bija ieradušies vairāk nekā 100 cilvēku, ir laba zīme,” uzskata Valkas kultūras nama direktore Aija Sallu. Viņai ļoti paticis uzvedums “Skroderdienas Silmačos”, jo bijis lielisks aktieru ansamblis. Voldemāra Šoriņa un Zigurda Neimaņa iestudējums bijis pat labāks nekā pirms pāris gadiem Druvienā notikušais.
Svētku saviesīgajā daļā tika izmantota zaļā pļava ar centrālo ugunskuru un daudziem mazākiem apkārt. Balles dalībnieku ērtībai pilsētas komunālais dienests bija sarūpējis malku ugunskuriem. Ansambļa “Vilx” spēle valcēniešiem bija atklājums. Iespējams, ka šo ansambli turpmāk aicinās citos pasākumos. Arī igauņu grupas “Variant 2” dalībnieki savos tautiskajos ancukos ballētājiem bija tīkami. Mūzika skanēja līdz rīta sestajai stundai, un organizatoriem bija brīnums, ka cilvēki tik ilgi negrasās doties mājup. “Mēs, kultūras darbinieki, centāmies radīt labu līgo noskaņu, un, šķiet, tas arī izdevās,” vērtē A. Sallu.
Svētkos piedalījās arī mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi “Nāburgi”, “Sudmaliņas”, “Ancora”. Kā atzina Variņu kultūras nama vadītāja Lolita Balode, valcēniešiem izdevās radīt labu Jāņu sajūtu.
Kultūras nama direktorei šķiet, ka valcēniešiem pietrūka atsaucības Zāļu dienas tirgū pie veikala “Oļupe”. Nevarēja nopirkt pat pirtsslotu. “Neviens cits mums svētkus nerīkos. Tie jāsarūpē sev pašiem,” uzsver A. Sallu.

ZiemelLatvija.lv bloku ikona Komentāri

ZiemelLatvija.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.