Pagājušo piektdien Palsmanē notika valsts speciālo skolu darbinieku Veselības diena. Tajā piedalījās desmit mācību iestāžu komandas.
Pagājušo piektdien Palsmanē notika valsts speciālo skolu darbinieku Veselības diena. Tajā piedalījās desmit mācību iestāžu komandas.
Palsmanes speciālās internātskolas pagalmā rosība bija jūtama jau no paša rīta. Ar vairākiem autobusiem sabraukušie viesi sporta tērpos un ar karogiem rokās gatavojās gaidāmajai parādei. Palsmanes speciālās internātskolas direktores vietniece Inita Zaharčuka informē, ka ieradušās deviņas komandas no Kurzemes, Vidzemes un Latgales. “Tāda Veselība diena speciālo internātskolu darbinieku kolektīviem notiek katru gadu. Pērn sacensībās piedalījāmies Adulienas speciālajā mācību iestādē. Tad uzvarēja mājnieki, bet mēs ieguvām otro vietu, tādēļ šogad Veselības dienu organizējam Palsmanē,” saka I. Zaharčuka.
Izklaides pasākumu organizatore Gunita Žūkure stāsta, ka palsmanieši šajā dienā kolēģiem nolēmuši piedāvāt sacenšanos ekstrēmajā tūrismā. “Disciplīnas plānojām ar mērķi, lai šo dienu pavadītu jautri, lai pasākumos netrūktu asprātības un valdītu īsts azarts. Dalībniekiem sava veiklība un prasme jāparāda astoņās disciplīnās, kuras nosauktas atbilstoši to būtībai. Disciplīnā “Stūru stūriem tēvu zeme” vajadzēs salikt puzli tā, lai iznāktu noteiktas Latvijas teritorijas karte. Vēl būs jāsacenšas topogrāfiskajā loto. Pirmajā kārtā viens no grūtākajiem pārbaudījumiem ir “Koka klucis Konstantīns”, kurā ar cirvi jāizcērt bluķī iedzīta nagla. Pēc tam dalībniekiem vajadzēs parādīt veiklību dažādu šķēršļu pārvarēšanā, bet programmas nagla būs braukšana pa upi ar plostu, kas pagatavots no plastmasas pudelēm,” pirms sacensībām saka G. Žūkure.
Dienas laikā notika vēl daudz pārbaudījumu. Dalībnieki ar lidojošajiem šķīvīšiem centās no statīviem notriekt minerālūdens pudeles, sacentās, kurš ātrāk var uzsliet telti, pāriet pa virvi, pārvarēt nogāzi. Jāpiebilst, ka skolotāji ar visiem uzdevumiem tika galā, kaut arī dažiem to izpilde veicās lēnāk. Šķiet, izdarīt prasīto stimulēja Palsmanes speciālās internātskolas direktores Ingas Augas mierinājums, ka iepriekšējā dienā viņa izmēģinājusi veikt visus paredzētos uzdevumus un godam tos izpildījusi. Kādu brīdi visu dalībnieku uzmanību piesaistīja Rīgas rajona speciālās internātskolas līdzjutēju uzstāšanās. Vairākas dāmas braši iesoļoja sporta laukumā, turot rokās raibus karogus un dziedot pazīstamo Imanta Kalniņa “Lilioma dziesmu”. Līdzjutēju skaļie mudinājumi uzvarēt ietekmēja ne tikai viņu pārstāvēto Rīgas rajona skolotāju komandu, bet visus dalībniekus.
Apmierinājumu ar Veselības dienas norisi “Ziemeļlatvijai” neslēpa Adulienas speciālās internātskolas direktors Aigars Lasis. “Te ir patīkami, turklāt ļoti skaista ir pati Palsmane. Ar šejienes mācību iestādi mūs saista ilga sadarbība mācību un sporta jomā,” saka A. Lasis.