Smiltenes novada muzejs Mēru muižā aicina, gaidot Ziemassvētkus, kopā ar bērniem lasīt mīļākās pasakas. Laikā, kad nevaram ciemoties, ļausim arī mūsu māju logiem stāstīt visskaistākās pasakas. Muzeja darbinieki aicina izgatavot mīļāko pasaku tēlu siluetus un ievietot tos savos logos, ļaujot tiem priecēt gan mājiniekus, gan garāmgājējus. Kopš pirmdienas vakara, tumsai iestājoties, kādas pasakas tēli iedzīvinājuši arī Mēru muižas logus.
Smiltenes novada muzeja pedagoģe Līga Krūmiņa-Krīgere stāsta, ka ideja radusies kopā ar kolēģiem. «Šis ir tāds posms, kurā pavadām daudz vairāk laika mājās kopā ar ģimeni, jo ciemošanās nedrīkst notikt. Mudinām cilvēkus tumšos vakarus pavadīt saturīgi, lasot pasakas un ienesot prieku mājās. Pasakās vienmēr ir negaidīti risinājumi, kāds padoms, pamācība. Tās vieno paaudzes, jo vēstījums tiek nodots interesantā veidā. Vienlaikus ar pasaku lasīšanu centīsimies radīt vienotības sajūtu katrs atsevišķi, bet tomēr visi kopā. Līdz pat Ziemassvētkiem ik vakaru muižas logos varēs redzēt kādas pasakas tēlus, kuri ikvienam būs redzami no muižas parka puses,» teic L. Krūmiņa-Krīgere.
Muzeja pedagoģe aizdomājas, vai iedzīvotājiem izdosies atminēt, kāda pasaka izlasīta muzejā. Lai būtu interesantāk, ikviens ir aicināts izlasīt pasaku, izveidot tās tēlus un pēc tam nofotografēt savus izgreznotos logus un ar fotogrāfijām dalīties muzeja Facebook lapā.