Vakar daudzviet Vidzemē, tostarp Smiltenes pusē, uzsniga pirmais sniegs. Laika prognozes liecina, ka turpmākajās dienās atsevišķos reģionos gaisa temperatūra var noslīdēt zem nulles un uz autoceļu brauktuves var veidoties apledojums.
Valsts akciju sabiedrības “Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) Komunikācijas daļas speciālists Juris Aksels Cīrulis norāda, ka ziemas sezonas sākums autoceļu uzturēšanā ir noteikts 1. novembrī. Tomēr, ja ziemai raksturīgie laika apstākļi iestājas agrāk, darbus uzsāk pēc nepieciešamības. Galvenie ziemas sezonas darbi ir autoceļu attīrīšana no sniega, slīdamības samazināšana, kā arī citi operatīvi veicamie darbi. Iedzīvotāji autoceļu uzturēšanas darbiem tiešsaistes režīmā var sekot līdzi Valsts akciju sabiedrības “Latvijas Valsts ceļi” mājaslapas kartē www.lvceli.lv, kā arī aplikācijā “Waze”, kurā iespējams arī informēt par valsts autoceļu kvalitāti.
Ziemas darbos iesaistītās tehnikas vienības tiek sagatavotas jaunajai sezonai, lai to darbība atbilstu noteiktajām prasībām. Pirms ziemas sezonas tiek veikta kravas automašīnās uzstādīto GPS uzskaites sistēmas darbības pārbaude un kaisīšanas iekārtu kalibrēšana.
Savukārt autovadītājiem savlaicīgi jāsagatavojas ziemas sezonai, nomainot vasaras riepas uz ziemas laika apstākļiem atbilstīgām riepām, kā arī jāievēro ziemas apstākļiem paredzētie drošas braukšanas principi.
Uzziņai
Iedzīvotāji var informēt par bīstamām situācijām uz valsts autoceļiem
VAS “Latvijas valsts ceļi” Satiksmes informācijas centra diennakts bezmaksas tālrunis – 80005555.