Termometra stabiņš pietuvojies nullei, bet tomēr divi skolēni bezbailīgi šķērso Vidusezeru Smiltenē un pakļauj savu dzīvību riskam.
Termometra stabiņš pietuvojies nullei, bet tomēr divi skolēni bezbailīgi šķērso Vidusezeru Smiltenē un pakļauj savu dzīvību riskam.
Uz “Ziemeļlatvijas” uzdoto jautājumu, kā puiši rīkosies, ja pēkšņi ielūzīs, viņi smaidot atbild, ka paši tiks ar visu galā, un dodas tālāk uz ezera vidu. Viņi nebija nobijušies, ka ledus kārta būtu par plānu, nesamulsa, ka kāds šos mirkļus fiksē ar fotoaparātu.
Par laimi šoreiz viss beidzās labi un pārgalvīgie ceļotāji veiksmīgi nokļuva ezera pretējā krastā. Bet, vai pāris minūtes, kas iegūtas, veicot taisnāko ceļu, attaisno risku, jālemj pašiem gājējiem, jo diezin vai vecāki ir akceptējuši šādu pusaudžu izklaidi.
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Valkas brigādes vecākais inspektors Smiltenes posteņa komandieris Jānis Šepters uzskata, ka tā ir vecāku bezatbildība. “Par bīstamību, atrodoties uz ledus, ir jārunā mājās, jo gads iesācies ar traģiskām sekām vairākiem zemledus makšķerniekiem, kas dodas uz aizsalušām ūdenstilpēm,” stāsta J. Šepters.
Kaut arī kādu laiku bija liels aukstums, tas nenozīmē, ka ūdenstilpes ir aizsalušas vienmērīgi un atrašanās uz tām ir droša. “No virspuses ledus izskatās ciets un vienmērīgs, tomēr apakšā ir pazemes straumes. Vienā vietā ledus kārta var būt desmit centimetrus bieza, bet jau metru tālāk – tikai dažus centimetrus. Tāpēc atrasties uz tā ir bīstami,” skaidro J. Šepters.
Smiltenes posteņa komandieris atgādina, ja tomēr nelaime ir notikusi un kāds to redz, noteikti jāzvana glābšanas dienestam uz 112. “Nopietni jāizvērtē, vai doties palīgā paša spēkiem, un nevajadzētu pārvērtēt savas spējas,” brīdina J. Šepters.