Svētdiena, 10. maijs
Klāvs, Einārs, Ervīns
weather-icon
+7° C, vējš 2.16 m/s, A vēja virziens
ZiemelLatvija.lv bloku ikona

Garšīgs un veselīgs veids, kā iesākt dienu piecās minūtēs

Pirms mēneša daudzi ļāvās masu psihozei un veikalos vairumā pirka griķus, rīsus un makaronus. No šiem produktiem, protams, arī var pagatavot garšīgus un sātīgus ēdienus. Taču pavasarim piestāv kas gaisīgāks un vitamīniem bagātāks. Ņemot vērā, ka tagad daudz biežāk cilvēki uzturas mājās, arī virtuvē notiek eksperimenti. Draudzenes smejoties saka, ka drīz būs kļuvušas par profesionālām pavārēm un savus kulināros šedevrus atrāda sociālajos tīklos. Šis laiks patiešām ļauj ikdienas maltītes padarīt daudzveidīgākas, ieviest jauninājumus un izmantot tos virtuves piederumus, kas steidzīgajā ikdienā bija nolikti dziļākā plauktā. Viens no tiem ir blenderis. Es to saucu par brīnumdari, jo ar blendera palīdzību piecās minūtēs var pagatavot restorānu cienīgus smūtijus un kokteiļus visiem dienas cēlieniem. Jāatzīst, ka vēl pirms dažiem gadiem uz smūtijiem raudzījos skeptiski, jo tie saistījās ar ko negaršīgu. Taču tas bija ļoti maldīgs priekšstats, kas izzuda brīdī, kad sāku tos taisīt. Garšas un recepšu daudzveidība ir tik liela, ka katrs sev var atrast labāko risinājumu garšīgai dienai visai ģimenei. Šis ir brīdis, kad gatavošanas procesu var pārņemt jūsu bērni vai mazbērni, līdz ar to viņiem baudīšanas prieks dubultosies. Jums piedāvātajās receptēs pie sastāvdaļām ir norādīti arī ledus gabaliņi un linsēklas. Gan vienu, gan otru var neiekļaut receptē. Visuzmanīgāk iesaku rīkoties ar linsēklām, jo gaume atšķiras. Ja garšo linsēklas, droši tās pievienojiet pārējām sastāvdaļām, bet, ja ne visai, tad labāk izvairieties. Saviem smūtijiem linsēklas vairs nepievienoju, jo sabojā dzēriena garšu, ko vairs nespēju izbaudīt gardu muti.

Šķiedrvielām un olbaltumvielām pildīts
banānu un melleņu smūtijs

Sastāvdaļas:
sauja spinātu lapu
1 banāns
1/2 glāzes melleņu (saldētas vai svaigā veidā)
1/4 glāzes pilngraudu auzu pārslu
1 glāze labas kvalitātes apelsīnu sulas
1/2 glāzes grieķu jogurta (vēlams vaniļas)
1 glāze ledus

Pagatvošana:
Vispirms blenderī ber mellenes, vairākos gabaliņos sagrieztu banānu un blendē, pakāpeniski pievienojot auzu pārslas, spinātus, jogurtu, sulu un, ja vēlaties, arī ledus kubiņus.

Padoms:
Ja vēlaties biezākas konsistences smūtiju vai saldāku garšu, var izmantot pusotru banānu, kā arī eksperimentējot grieķu jogurtu aizstāt ar vaniļas “Piena spēku”.

Atsvaidzinošs apelsīnu smūtijs ar C vitamīnu
un olbaltumvielām

Sastāvdaļas:
1/4 glāzes apelsīnu sulas
1 apelsīns (nomizots)
1/2 glāzes vaniļas grieķu jogurta
1 glāze kubiņos sagrieztu persiku (vēlams saldētu)
1 banāns

Pagatavošana:
Blenderī liek sagrieztu apelsīnu, banānu un persikus, pievieno grieķu jogurtu un apelsīnu sulu un blendē.

Padoms:
Šo krēmīgo un viegli saldo smūtiju var dekorēt ar ceturtdaļu apelsīna šķēlītes. Pasniedz uzreiz.

Persiku smūtijs –
labs risinājums garšīgām brokastīm bērniem

Sastāvdaļas:
2 glāzes persiku šķēļu (saldētas vai svaigā veidā)
240 ml piena (mandeļu, kokosriekstu vai parastā)
1 tējkarote kanēļa
1 tējkarote vaniļas
3 ēdamkarotes pilngraudu auzu pārslu
1 ēdamkarote linsēklu
1–2 ēdamkarotes medus (ja garšo salds, tad divas ēdamkarotes)

Pagatavošana:
Blenderī ieber persiku šķēles, lej glāzi izvēlētā piena, pievieno vaniļu, auzu pārslas, linsēklas un medu. Sablendē līdz vienmērīgai masai. Pievienojiet papildu pienu pēc nepieciešamības, lai sasniegtu vēlamo konsistenci un izbaudiet!

Šokolādes un avokado olbaltumvielu kokteilis

Sastāvdaļas:
1/3 gatava avokado
1/2 banāna
ēdamkarote ar kaudzi olbaltumvielu jeb proteīna pulvera ar šokolādes garšu
1 glāze piena (mandeļu, rīsu, sojas, kaņepju, kokosriekstu)
1 ēdamkarote kaņepju sēklu
sauja ledus gabaliņu
1 ēdamkarote linsēklu

Pagatavošana:
Ieber visas sastāvdaļas traukā un blendē līdz viendabīgai konsistencei. Lai ērtāk būtu pagatavot smūtiju, avokado iesaku sagriezt gabaliņos.

Padoms:
Olbaltumvielu pulverus var iegādāties parastā pārtikas veikalā un tos visbiežāk var atrast plauktos pie eko produktiem. Šokolādes nudien būs garšīgs un to varēsiet izmantot arī citos kokteiļos. Ja tas nav pie­ejams, receptē norādītā pulvera un piena vietā var izmantot Smiltenes “Piena spēku” ar šokolādes garšu.

ZiemelLatvija.lv bloku ikona Komentāri

ZiemelLatvija.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.