Smiltenē aktīvi turpinās maijā uzsāktie būvdarbi Celtnieku ielā, Limbažu ielas posmā no Rīgas līdz Gaujas ielai un Gaujas ielas posmā no Valmieras ielas ielas līdz pilsētas robežai. Ceļu satiksmes dalībniekiem jārēķinās ar ierobežojumiem, īslaicīgi tās būs priekšrocības zīmes, bet apjomīgāku darbu laikā tiks uzstādīti luksofori.
Smiltenes novada domes Saimnieciskās darbības nodaļas vadītāja Ilze Sausā informē, ka būvdarbi ielās notiek projekta “Smiltenes pilsētas degradēto teritoriju revitalizācija, I. kārtas” ietvaros. Mērķis ir palielināt privāto investīciju apjomu Smiltenes novadā, veicot ieguldījumus komercdarbības attīstībai nepieciešamajā ceļu infrastruktūrā, kā arī sakārtot un attīstīt degradētās ražošanas teritorijas.
Atbilstoši sagatavotajam tehniskajam projektam paredzēts pārbūvēt Celtnieku, Limbažu un Gaujas ielas posmus ar kopējo garumu 1,17 kilometri, kā arī veikt Limbažu ielas 8 teritorijas degradētās teritorijas sakārtošanu un ražošanas ēkas izbūvi, ūdensapgādes, kanalizācijas un siltumapgādes pieslēguma izveidošanu, ārējo elektrisko tīklu, apgaismojuma pārbūvi. Kā norāda I. Sausā, būvdarbus plānots pabeigt 2019. gada oktobrī, ziemā paredzēts tehnoloģiskais pārtraukums.
Projekta īstenošana Smiltenes novada pašvaldībai kļuva iespējama piesaistot Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu Darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” specifiskā atbalsta mērķa “Teritoriju revitalizācija, reģenerējot degradētās teritorijas atbilstoši pašvaldību integrētajām attīstības programmām” ietvaros. Par būvdarbu izpildi noslēgts līgums ar SIA “8 CBR”.