Strencēnietim Jānim Vāverem šie Jāņi savā ziņā būs īpašāki nekā iepriekšējie, jo tos viņš svinēs, ticis pie jauna statusa. Ikdienā Jānis strādā Valsts meža dienestā, aktīvi rosās biedrībā “Gaujas plostnieki”, bet nu viņš ir arī jaunievēlētais Strenču novada deputāts.
Šodien, 21. jūnijā, pulksten 15 sākas Strenču novada domes jaunā sasaukuma pirmā sēde, kurā ievēlēs domes priekšsēdētāju un sveiks jaunos deputātus. Sarunās novada pašvaldība jau nodēvēta par četru Jāņu domi, jo tajā šāds vārds ir četriem deputātiem – Pētersonam, Encem, Vāverem un Kaucim.
Kā tad Jāņus svinējis un svin viens no viņiem – Jānis Vāvere? Lūk, ko viņš par to stāsta: “Manā bērnībā Jāņos nebija tādu latvisku tradīciju kā tagad. Dzīvojām Jaunklidzī, Plāņu pagastā. Tie bija kolhozu laiki. Pieaugušie rīkoja tusiņu, cepa gaļu, dzēra alu. Arī mums, bērniem, bija jautri. Sadarījām visādas blēņas. Reiz pie kolhoza garāžām sastūmām četras lielās riepas un aizdedzinājām. Dūmi bija lieli. Šķiet, ugunsdzēsējus neviens neizsauca, toreiz jau tādām lietām lielu uzmanību nepievērsa.
Kuri man ir neaizmirstamākie Jāņi? Pat nezinu. Vienmēr tie ir daudzmaz līdzīgi. Man patīk mierīgi svinēt savās mājās, Strenčos. Iepriekš aizbraucam kopā ar bērniem uz mežu pēc meijām, salasām ziedus, tad meita mājās pin vainagu. Izpušķojam māju un dārzu, lai jūt jāņuzāļu smaržu un ir svētku sajūta. Pēdējos gados dārzā iekurinām ugunskuru. Bērni lec pāri, es gan vairs ne. To darīju bērnībā. Ciemos atnāk draugi, radi, kādi seši līdz 10 cilvēki. Tas nav daudz. Galdā ir alus, siers, gaļa. Bet citādi neturos pie latviskajām tradīcijām. Nejūtu pēc tām aicinājumu.
Vai esmu atradis papardes ziedu? Kā tādu pa tiešo dabā neesmu, bet romantiskas sajūtas Jāņos ir bijušas (smejas).
Lai šajos Jāņos ir patīkams, silts laiks un lai visi sajustu to īpašo vasaras saulgriežu smaržu!”