Sestdiena, 9. maijs
Klāvs, Einārs, Ervīns
weather-icon
+10° C, vējš 3.58 m/s, DA vēja virziens
ZiemelLatvija.lv bloku ikona

Datorspēles "Counter Strike" turnīrā uzvar valmierieši

Sestdien Smiltenē notika pirmais oficiālais CS jeb “Counter Strike” turnīrs datorspēlēs komandām.

Sestdien Smiltenē notika pirmais oficiālais CS jeb “Counter Strike” turnīrs datorspēlēs komandām.
Septiņu komandu konkurencē uzvarēja valmierieši. Viņi uz turnīru ieradās, līdzi ņemot pat apsargu.
“Valmieriešu clans (komanda — redakcijas piezīme), kas vinnēja, ja nemaldos, 2003. gadā Rīgā, piedalījās Baltijas kiberspēļu čempionātā. Tāpēc arī viņi tagad vietējos samala miltos,” rezumē turnīra organizators, datorsalona “Devia” Smiltenes filiāles administrators Eižens Petrovičs.
“Taču mūsējie nav nemaz tik vāji. Tikai vairāk jāpatrenējas,” viņš piebilst.
Turnīrā katrā komandā spēlēja četri cilvēki. Komandas no Smiltenes, Valmieras un Gulbenes sacentās jauniešu vidū ļoti iecienītā, aktīvā datorspēlē “Counter Strike”. Tajā uzvara ir atkarīga no katra komandas dalībnieka meistarības, tai skaitā prasmes ātri un veikli darboties ar datora klaviatūru. Vispirms notika pusfināls, kurā noskaidroja četrus finālistus.
“Valmierā pēdējā laikā nekas tāds nenotiek. Neviens negrib organizēt. Pārāk dārgi iznāk. Varbūt pēc šīs spēles arī Valmierā kaut ko uztaisīsim,” pieļauj valmierietis Mihails no uzvarētāju komandas. Tajā spēlē skolasbiedri.
Mihails piebilst, ka uz turnīriem Rīgā braukt nav nozīmes, jo tajos ir pārāk augsts līmenis.
Gulbenietis Māris atklāj, ka viņu pilsētā turnīri datorspēlēs nenotiek. “Draugs izstāstīja, ka turnīrs būs Smiltenē. Ikdienā spēlējam divatā ar draugu no paralēlklases. Paņēmām vēl divus cilvēkus un izdomājām atbraukt paspēlēt Smiltenē,” stāsta Māris.
Arī šo CS turnīru atbalstīja datorsalons “Devia”, atļaujot sacensības rīkot savas filiāles telpās Smiltenē un piešķirot balvu turnīra uzvarētājiem.
“Ziemeļlatvija” jau rakstīja, ka pirmais CS čempionāts, ko organizatori neuzskata par oficiālu pasākumu, Smiltenē notika šogad aprīļa sākumā. “Pēc čempionāta spēlētāji satrakojās, gribēja spēlēt vēl. Tad arī nolēmu sarīkot vēl vienu turnīru. Cik tur tā darba — aizsūtu ziņu saviem puišiem, izlīmēju reklāmas. Komandas zvana un piesakās,” stāsta E. Petrovičs.
Atsauksmes par sestdien notikušo CS turnīru esot labas. Tiklīdz notiks nākamais čempionāts, lai zvanot — spēlētāji tūlīt būšot klāt, turklāt vēl kuplākā skaitā.
Nākamais CS turnīrs Smiltenē varētu notikt aptuveni pēc trijām nedēļām.

ZiemelLatvija.lv bloku ikona Komentāri

ZiemelLatvija.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.