Sestdiena, 9. maijs
Klāvs, Einārs, Ervīns
weather-icon
+13° C, vējš 1.34 m/s, A vēja virziens
ZiemelLatvija.lv bloku ikona

Jaunumi aiz robežas

Valgas apriņķa laikraksta “Valgamaalane” redaktors Jāns Raps lepojas, ka šīs nedēļas nogalē Igaunijas ziemas galvaspilsētā Otepē, kas atrodas aptuveni 50 kilometru attālumā no kaimiņpilsētas Valgas, norisināsies Pasaules kausa posms distanču slēpošanā.

 

Viens no lielākajiem 

ziemas sporta pasākumiem

J. Raps uzsver, ka sestdien un svētdien Otepē notiekošās sacensības ir vienas no lielākajiem un svarīgākajiem ziemas sporta pasākumiem Igaunijā. Sestdien, 18. februārī, notiks brīvās tehnikas sprinta braucieni, bet svētdien, 19. februārī, – viena no igauņu iecienītākajām klasiskajām distancēm – sieviešu 10 kilometru un vīriešu 15 kilometru braucieni. Tradicionāli Pasaules kauss tiek atklāts piektdienas vakarā Tehvandi sporta centra stadionā ar slēpošanas šovu un komandu sprinta sacensībām.  J. Raps stāsta, ka abu braucienu trasē ir arī leģendārais Tehvandi kāpums. Pateicoties Dienvidigaunijas reģiona klimatiskajām īpatnībām, Otepē ziemas priekus var baudīt no decembra līdz pat aprīlim. Otepē apkārtnē ir izveidoti trīs kalnu slēpošanas centri un mūsdienīgs slēpošanas tramplīns ar skatu platformu. Slēpošanas trases ir piemērotas gan hobija līmeņa sportistiem, gan arī profesionāļiem.

Piešķir naudu vēstures 

pieminekļiem

Lai saglabātu savu vēsturisko mantojumu, Igaunijā katru gadu Vēstures pieminekļu aizsardzības biedrība piešķir līdzekļus objektiem, kuros nepieciešami remontdarbi. J. Raps atzīst, ka piešķirtā nauda ir gaužām pieticīga, lai šajos objektos varētu veikt būtiskus uzlabojumus. Šogad netālu no tirgus esošā pareizticīgo baznīca saņēmusi 1700 eiro, lai varētu uzstādīt zibensnovedēju. Pērn šai baznīcai piešķirts nedaudz lielāks finansējums apgaismojumam. J. Raps atceras, ka viena no lielākajām naudas summām, ko saņēmis kāds no Valgas apriņķa vēsturiskajiem objektiem, ir Sangastes baznīca. Pērn no valsts budžeta līdzekļiem baznīcas torņa un kupola remontam izdevies iegūt 30 tūkstošus eiro. Taču vajadzību netrūkst. “Valgamaalane” žurnālisti noskaidrojuši, ka baznīcai nepieciešami līdzekļi jumta remontam. Kas attiecas uz Valgas Svētā Jāņa luterāņu baznīcu, pēdējos trīs gadus Igaunijas valdība nav piešķīrusi ne centa tās atjaunošanai. J. Raps uzskata, ka baznīcas atjaunošana ilgs vismaz 50 gadus. 

Pedagogi strādās ar īpašu 

bērnu vecākiem

Līdzīgi kā Latvijā, pēdējā laikā arī pie igauņiem ir radusies problēma ar bērniem, kuriem trūkst uzmanības. Jau martā Valgas pamatskolā īpaši apmācīti pedagogi uzsāks vadīt nodarbības vecākiem, kuru bērniem konstatēts uzmanības trūkums un noturība. Sarunās ar profesionāļiem, “Valgamaalane” žurnālisti noskaidrojuši, ka viens no iemesliem, kāpēc mūsdienās arvien vairāk ir šādu bērnu, ir tas, ka vecākiem neatliek laika saviem bērniem. Iemesls varētu būt arī neveselīgā pārtika, piemēram, pārlieku saldinātie dzērieni.

ZiemelLatvija.lv bloku ikona Komentāri

ZiemelLatvija.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.