Svētdiena, 10. maijs
Maija, Paija
weather-icon
+8° C, vējš 2.34 m/s, A-ZA vēja virziens
ZiemelLatvija.lv bloku ikona

Mājās atgriežas ar 15 medaļām

Pagājušās nedēļas nogalē Alūksnes novada Veclaicenes pagastā notika 11. Latvijas kausa posms orientēšanās sportā “Malienas kauss”. Septiņi “Azimuts OK-Sm BJSS” orientieristi izcīnīja uzvaru, bet kopumā kluba komandai 15 medaļas.

“Malienas kauss” 20. un 21. augustā svinēja 35. jubileju. “Sacensību jubilejas gadā organizatori dalībniekiem piedāvāja gleznainu un sarežģītu apvidu Alūksnes augstienes kalnainākajā daļā Latvijas – Igaunijas pierobežā. Pirmajā sacensību dienā orientieristi sacentās vidējā distancē  kalnainajā Kornetu apvidū. Savukārt otrajā dienā sportisti devās garajā distancē Peļļu-Kornetu lieguma teritorijā,” informē Smiltenes BJSS orientēšanās treneris Māris Stabiņš.

Tradicionāli “Azimuts OK-Sm BJSS” sportisti “Malienas kausā” uzrāda labus rezultātus. Arī šīs sacensības nebija izņēmums. Treneri patīkami pārsteidza S-8 grupas meitenes, kuras izcīnīja pirmās četras vietas. M. Stabiņš atzīmē, ka viņas visas, Kitija Abula, Elīna Bač­ka, Marta Morīte un Ginta Ābeltiņa, ir klasesbiedrenes Grundzāles pamatskolā un septembrī jau otro gadu turpinās trenēties Smiltenes BJSS. 

V-8 grupā pie zelta medaļas tika Smiltenes BJSS orientēšanās treneres Lienes Brūveles audzēknis Emīls Tarass. Treneres audzēknei panākumi S-12 grupā, kur uzvaras laurus plūca Anda Jaunmuktāne. Vēl viena L. Brūveles audzēkne Laura Savicka sacensībās tika aicināta uz goda pjedestāla otrā pakāpiena S-20 grupā. To treneri dēvē par nopietnu jaunietes pieteikumu startam Latvijas izlasē Baltijas junioru kausa sacensībās.

Panākumi “Malienas kausā” bija arī Smiltenes BJSS audzēkņiem desmitgadīgo grupās. Šīs grupas medaļas aizceļoja uz Grundzāli, jo savu kolekciju ar sudraba medaļu papildina Anete Stabiņa, bet ar  bronzas – viņas klasesbiedrs Matīss Kalniņš. V-12 grupā sudrabu lielā konkurence izcīnīja Renārs Kļaviņš. “V-18 grupā dalībnieku skaits bija gandrīz uz pusi mazāks. Toties distances un ātrumi daudz nopietnāki. Šajā grupā otrā vieta  Ilgvaram Caunem,” teic M. Stabiņš.

Medaļas “Azimuts OK-Sm BJSS” sacensībās ne tikai jaunajiem, bet arī veterāniem. Pirmās vietas savās grupās izcīna: Otārs Putrālis M-40, Vita Cīrule W-45 un Aldis Lapiņš M-65. Trešais šajā grupā A. Lapiņa cīņubiedrs Jānis Biezais.

Kaut gan Latvijas spēcīgākie sportisti devušies uz Pasaules čempionātu Zviedrijā, vīriešu elites grupā startēja 14 dalībnieki, tajā skaitā arī divi “Azimuts OK-SmBJSS” orientieristi Artjoms Rekuņenko un Matīss Slikšjānis. A. Rekuņenko sīvā cīņā ar Jāni Krūmiņu spēja finišēt deviņas sekundes pirms viņa un izcīnīja lielo ceļojošo “Malienas kausu”, uz kura varēs iegravēt savu vārdu blakus Artūra Pauliņa un citu uzvarētāju vārdiem. Turpretī M. Slikšjānis finišēja 10.  vietā. 

Kā informē M. Stabiņš, no pārējiem sportistiem tuvāk medaļām bija S-14 grupas sportiste Anete Anna Strazdiņa, kura izcīnīja sesto vietu, uzvarētājai zaudējot vien 43 sekundes. Sestajā vietā V-35 grupā arī pats orientēšanās treneris. Vietu augstāk S-35 finišēja Dace Ikšele, tāda pati pozīcija arī SA grupas dalībniecei “Būdaskalna” komandas pārstāvei Aigai Tarasovai. Savukārt ceturtais V21A grupā Rolands Rudītis. 

Ņemot vērā atvaļinājumu laiku, šoreiz uz sacensībām kopā ar bērniem devās arī vairāki vecāki. Kaspars Abuls pat devās orientēšanās distancē V21B grupā, izcīnot 13. vietu. Paralēli “Malienas kausam” notika arī vēl divu orientēšanās sporta paveidu – velo un taku orientēšanās – sacensības.

Latvijas MTBO sprinta sacensībās OK “Azimuts” pārstāvis V21 grupā Aivis Zetmanis izcīnīja 7. vietu. 

ZiemelLatvija.lv bloku ikona Komentāri

ZiemelLatvija.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.