Svētdiena, 10. maijs
Maija, Paija
weather-icon
+10° C, vējš 1.14 m/s, A-DA vēja virziens
ZiemelLatvija.lv bloku ikona

Par notikušo skeitparkā uzliek naudas sodu

25 lati – tāds ir sods, ko nācās maksāt pusaudžiem (katram) par to, ka viņi 13. jūlijā ar šķērēm sagrieza Smiltenes jaunā skeitparka nožogojuma plastmasas savilcējus.

25 lati – tāds ir sods, ko nācās maksāt pusaudžiem (katram) par to, ka viņi 13. jūlijā ar šķērēm sagrieza Smiltenes jaunā skeitparka nožogojuma plastmasas savilcējus.
Izvērtējot lietas materiālu, Valkas rajona Policijas pārvalde piemērojusi vainīgajiem administratīvo sodu par sīko huligānismu pēc Administratīvo pārkāpumu kodeksa 167. panta.
Diviem 1992. gadā dzimušiem pusaudžiem, kuri sasnieguši 14 gadu vecumu, uzlikts naudas sods 25 latu apmērā katram. Trešais pusaudzis, kurš sagrieza plastmasas savilcēju, dzimis 1994. gadā un notikušā laikā vēl nebija sasniedzis 14 gadu vecumu, tāpēc sods 25 latu apmērā piemērots viņa mātei (pusaudzis par nodarījumu likuma priekšā atbild no 14 gadu vecuma – redakcijas piezīme).
“Ziemeļlatvija” jūlijā rakstīja par gadījumu, kurš izraisīja plašu rezonansi Smiltenes jauniešu aprindās. Skeitparka atklāšanas dienā trīs pusaudži ar šķērēm pārgrieza skeitparka nožogojuma plastmasas savilcējus un atrullēja ieejai priekšā aizlikto sētas posmu, lai ātrāk iekļūtu jaunajā skeitparkā un varētu tur braukāt ar velosipēdiem. Par notikušo pilsētas dome paziņoja policijai, policijas darbinieki uzsāka lietvedību un sastādīja administratīvos protokolus. Kaut arī “Ziemeļlatvijas” mājas lapā internetā (www.ziemellatvija.lv) daudzi aizstāvēja trijotni, pašvaldības vadība un arī policijas amatpersonas uzskatīja, ka vainīgajiem ir jāsaņem sods.
Administratīvo pārkāpumu kodeksa 167. pants tiek piemērots par sīko huligānismu. Šajā pantā noteikts, ka par lamāšanos ar necenzētiem vārdiem sabiedriskās vietās, apvainojošu uzmākšanos un citām huligāniskām darbībām, kas traucē sabiedrisko mieru un kārtību, uzliek naudas sodu no 25 līdz 50 latiem vai piemēro administratīvo arestu uz laiku līdz 15 diennaktīm.
“Mēs taču tikai gribējām, kā labāk, sētu atritinājām vaļā, lai neviens nesamīcītu, nesabojātu,” tūlīt pēc notikušā “Ziemeļlatvijai” stāstīja pusaudži, nesaprotot, ko tik sliktu izdarījuši. Gluži pretēji, – citi skeitparka apmeklētāji pat teikuši paldies par attaisītajiem vārtiem.
“Ziemeļlatvija” uzklausīja kādas amatpersonas viedokli, ka jebkurš adminstratīvais sods vēlāk var atsaukties uz cilvēka karjeru, turklāt sīkais huligānisms skaitās diezgan smags pārkāpums.

ZiemelLatvija.lv bloku ikona Komentāri

ZiemelLatvija.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.