Par šovasar notikušajiem pilsētas svētkiem Valkā un Smiltenē ir bijis daudz viedokļu. Vairākus pārmetumus izpelnījās svētku norises organizācija Valkā.
Par šovasar notikušajiem pilsētas svētkiem Valkā un Smiltenē ir bijis daudz viedokļu. Vairākus pārmetumus izpelnījās svētku norises organizācija Valkā. Par to savu viedokli “Ziemeļlatvijai” vēlējās izteikt arī bijušais Valkas mērs, tagadējais Saeimas deputāts Vents Armands Krauklis.
Viņš uzskata, ka nav īsti pareizi ar vienu mērauklu vērtēt šos pasākumus Valkā, Strenčos un Smiltenē.
“Katrā pilsētā ir atšķirīga kultūrpolitika. Valka ir noteikusi mērķi veidot ar Valgu vienotu festivālu pilsētu, un tas tiek īstenots. Šā iemesla dēļ mēs nekad neesam centušies pilsētas svētkus rīkot kā vislielāko pasākumu tieši Valkā. Ir citi pasākumi, kas ar savu vērienīgumu pārspēj šos svētkus. Šovasar Valkā bija kultūras nedēļa, kas patiesībā ir Latvijas mēroga notikums ar starptautisku nokrāsu. Tāda notikuma norisei tika sagādāts budžets desmitiem tūkstošu latu apmērā, un es par kultūras nedēļu esmu dzirdējis tikai labas atsauksmes. Jāpiebilst, ka daudzu liela mēroga pasākumu rīkošanai sagādātajā budžetā pilsētas finanšu līdzekļi veido mazāko daļu, bet lielāko – sponsoru atvēlētā nauda. Savukārt sponsori vērtē, cik lielā mērogā pasākums iecerēts un kas tajā notiks.
Lasot atsauksmes par pilsētas svētkiem Valkā, es neatradu tādu, kurā šie svētki būtu vērtēti kopumā. Valkas un Valgas specifika ir tā, ka mums ir viena vēsture, tādēļ valcēnieši tos rīko kopā ar Valgas iedzīvotājiem. Tā kā Valga vēsturiski ir lielāka, loģiski, ka tur bija arī vairāk pasākumu. Ja salīdzina pasākumu skaitu ar pērn plānotajiem, to nav mazāk. Ir nepareizi par svētku galveno notikumu uzskatīt vien balli vakarā. Piekrītu, ka šo pasākumu varēja labāk organizēt, bet tas nenozīmē, ka bāli bijuši visi pasākumi. Gribu uzsvērt, ka valcēniešiem pašiem jāsaprot – Valkai un Valgai jādarbojas kopā, tikai tad pilsētas sekmīgi attīstīsies. Vēsture apliecina, ka abas pilsētas kopīgi prata rīkot labus pasākumus. Tas ir vienīgais ceļš, jo drīz robežkontroles vairs nebūs, bet pēc laika mums būs arī vienota nauda. Arī pašiem aktīvāk jāiesaistās pilsētas sabiedriskajā un kultūras dzīvē, nevis jāskatās, ko tad šoreiz mums piedāvās,” saka V. A. Krauklis.
Viņš piekrīt, ka ballē piedāvātie sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumi, iespējams, nav bijuši kvalitatīvi, bet izsaka izbrīnu par to, ka šo vietu nav aizņēmuši Valkas uzņēmēji.
“Nezinu, kādēļ viņi ir tik atturīgi. Parasti mūsu uzņēmēji aizbildinās, ka tas nav izdevīgi, bet interesanti, kādēļ tad valmierieši un rīdzinieki te ir gatavi braukt atkārtoti. Domāju, ka daudz kas atkarīgs arī no mums pašiem,” uzskata V. A. Krauklis.