Piektdiena, 19. decembris
Lelde, Sarmis
weather-icon
+2° C, vējš 0.45 m/s, D-DR vēja virziens
ZiemelLatvija.lv bloku ikona

Velosipēdisti atstāj zaļas pēdas

Salijuši un nosaluši tik ļoti, ka pat lūpas kļuvušas zilas, pirmdien Smiltenē iebrauca bariņš velosipēdistu, lai iestādītu pilsētas centra apstādījumos parūkkoku.

Salijuši un nosaluši tik ļoti, ka pat lūpas kļuvušas zilas, pirmdien Smiltenē iebrauca bariņš velosipēdistu, lai iestādītu pilsētas centra apstādījumos parūkkoku.
“Barona taka būs iezīmēta ar kokiem. Tās ir pēdas, ko atstājam aiz sevis,” priecājas projekta “Pēdas” vadītāja Vija Jaunzeme.
7. jūlijā Tartu, Igaunijā, startēja “Pēdu” ik gadu organizētais velobrauciens “Kr. Barona taka”. Tas ir 1040 kilometru garš ceļš, kuru Dainu tēvs Krišjānis Barons, vēl būdams students, veica ar kājām no Tērbatas (Tartu) universitātes līdz Dundagai.
Mūsdienās šo ceļu ar velosipēdiem mēro zaļo ideju popularizētāji, “Pēdu” domubiedri. Katrā pilsētā vai ciematā, kuram brauc cauri, viņi iestāda koku, iepriekš sazinoties ar vietējām pašvaldībām. Svētdien tas notika Valkā, apstādījumos pie domes ēkas, pirmdien – Smiltenē, arī apstādījumos pie pašvaldības nama.
“Jau pavasarī Ģimenes dienas talkā ar “Pēdu” atbalstu iestādījām kociņus Vecajā parkā. Var tikai apbrīnot šo cilvēku uzņēmību un ticību zaļajām idejām mūsdienu steigas laikmetā,” atzīst viņu sagaidītāja Smiltenes pilsētas domes speciāliste Aurika Zīvere.
Pirms došanās uz Raunu, ciemiņi vēl apskatīja Smilteni vietējās gides Ilzes Brakovskas un viņas meitas Rūtas pavadībā. Šodien, 12. jūlijā, viņu maršruts ved no Ērgļiem uz Koknesi.

ZiemelLatvija.lv bloku ikona Komentāri

ZiemelLatvija.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.